تاریخ انتشار : سه‌شنبه 26 اکتبر 2021 - 21:01
کد خبر : 22688

تفاهم‌نامه همکاری سازمان شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری سازمان شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی امضا شد

ایسنا/خراسان جنوبی تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ستاد توسعه خاوران امضا شد. تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی، امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد در نهمین نشست ستاد توسعه خاوران بین “علی رسولیان” معاون وزیر

تفاهم‌نامه همکاری سازمان شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی امضا شد

ایسنا/خراسان جنوبی تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ستاد توسعه خاوران امضا شد.

تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی، امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد در نهمین نشست ستاد توسعه خاوران بین “علی رسولیان” معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و “حمید ملانوری” استاندار خراسان جنوبی امضا و مبادله شد.

به گزارش ایسنا، هماهنگی و بسترسازی مناسب به منظور ایجاد اشتغال پایدار در سطح استان و محرومیت‌زدایی از منطقه از طریق فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز بخش صنعت و همکاری لازم برای تحصیل زمین از اراضی ملی برای توسعه شهرک‌های صنعتی استان از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

تامین اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، همکاری برای تخصیص زمین و مکان‌یابی برای ایجاد ناحیه صنعتی سربیشه و کمک به تامین اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت‌های تامین مگاوات برق برای شهرک‌های صنعتی شهید رحمانی خوسف، طبس و دیهوک از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه است.

همچنین اخذ مجوز تخصیص مواد ۲۷ و ۲۸ قانون توزیع عادلانه آب و پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیرجند و تامین اعتبار برای تامین ۷۵ لیتر آب بر ثانیه برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، تامین اعتبار برای احداث شبکه‌های گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان (فاز چهار شهرک صنعتی بیرجند، نهبندان، حاجی‌آباد زیرکوه، درمیان و سرایان) به میزان ۲۵۰ میلیارد ریال از دیگر موضوعات قید شده در این تفاهم‌نامه است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تامین اعتبار به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی سازمان و منابع داخلی شهرک‌های صنعتی استان برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان متعهد شد.

تامین بخشی از اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت‌های تامین ۵۵ مگاوات برق شهرک‌های صنعتی بیرجند، حاجی‌آباد زیرکوه، نهبندان، طبس و دیهوک، انجام مطالعات مکان‌یابی ناحیه صنعتی جدید برای سربیشه، تامین بخشی از اعتبارات لازم برای تامین آب به میزان ۷۵ لیتر بر ثانیه برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و تامین ۱۲۵ میلیارد ریال برای احداث شبکه‌های گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان از دیگر تعهدات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

استانداری خراسان جنوبی نیز در این تفاهم‌نامه متعهد شد نسبت به هماهنگی و پیگیری لازم برای اخذ مجوزها و مصوبات مورد نیاز برای تحقق شهرک صنعتی جدید در سربیشه و تامین آب و برق اقدام کند.

تامین بخشی از اعتبارات ماده ۳ تفاهم‌نامه از محل اعتبارات عمرانی استان برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان جنوبی تا پایان سال آینده، تامین بخشی از اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت‌های تامین ۵۵ مگاوات برق، هماهنگی و پیگیری برای اخذ مجوز تخصیص آب به میزان ۷۵ لیتر بر ثانیه از محل تخصیص مواد ۲۷ و ۲۸ قانون توزیع عادلانه آب و پساب از جمله تعهدات استانداری در این تفاهم‌نامه قید شده است.

هماهنگی و پیگیری لازم برای اخذ مجوزهای مربوطه برای توسعه و تملک شهرک‌های صنعتی استان و تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای تملک اراضی مورد نیاز و تامین اعتبار برای احداث شبکه‌های گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی به میزان ۱۲۵ میلیارد ریال از دیگر تعهداتی است که استانداری خراسان جنوبی باید نسبت به آن اقدام کند.

مدت انجام این تفاهم‌نامه به مدت ۲ سال از تاریخ انعقاد است و با توجه به تفاهم صورت گرفته اعتبارات لازم توسط طرفین به صورت متناسب و همزمان با یکدیگر تامین خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.