تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 22:44
کد خبر : 109154

تلاش دانشگاه بیرجند برای مدیریت مصرف بهینه آب و برق

تلاش دانشگاه بیرجند برای مدیریت مصرف بهینه آب و برق

رییس دانشگاه بیرجند گفت: دانشگاه بیرجند برای استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب و برق، فعالیت‌های شاخصی را در سال‌های اخیر انجام داده است. احمد خامسان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه بیرجند در گام نخست استفاده بهینه از آب و بازیافت فاضلاب، خوابگاه‌های دانشجویی را در اولویت کار خود قرار داده و در

تلاش دانشگاه بیرجند برای مدیریت مصرف بهینه آب و برق

رییس دانشگاه بیرجند گفت: دانشگاه بیرجند برای استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب و برق، فعالیت‌های شاخصی را در سال‌های اخیر انجام داده است.

احمد خامسان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه بیرجند در گام نخست استفاده بهینه از آب و بازیافت فاضلاب، خوابگاه‌های دانشجویی را در اولویت کار خود قرار داده و در این زمینه موفقیت‌هایی داشته است.

وی ادامه داد: احداث چاهک و ایستگاه پمپاژ آب برای استفاده از آب مزرعه در فضای سبز در راستای مدیریت بهینه مصرف آب با هزینه ۱۲۰ میلیون ریال، بازسازی کولرهای خوابگاه سرو ۱ با هزینه ۱۰ میلیون ریال و اصلاح لوله‌کشی فضای سبز و نصب پکیج تصفیه فاضلاب خاکستری در خوابگاه توحید در راستای مدیریت مصرف آب با هزینه ۳۵۰ میلیون ریال نیز از جمله این اقدامات بوده است.

رییس دانشگاه بیرجند با اشاره به اقدامات قبلی انجام شده در دانشگاه بیرجند، اظهار کرد: تفکیک فاضلاب خاکستری و اصلاح لوله‌کشی‌ها در سرویس‌های خوابگاه‌های ابوذر، صدف ۱ و ۲ و سرو ۱، سلف خواهران شوکت‌آباد و آشپزخانه و حمام‌های خوابگاه پسرانه سرو ۲ در راستای مدیریت بهینه مصرف آب با هزینه ۳۷۰ میلیون ریال از این اقدامات بوده است.

خامسان خاطرنشان کرد: تعویض ۲۶۰ عدد شیر مخلوط اهرمی در خوابگاه‌ها، سلف‌ها، استخر و … در راستای مدیریت مصرف آب با هزینه ۴۵۰ میلیون ریال، تعویض لوله‌های آب در محوطه‌ها با هزینه ۵۰۰ میلیون ریال و بازسازی دو دستگاه دیگ در خوابگاه صدف ۲ در راستای مدیریت پسماند با هزینه ۳۲۰ میلیون ریال نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیریت سبز در حوزه برق

وی با اشاره به اقدامات انجام شده مدیریت سبز در حوزه برق دانشگاه بیرجند، افزود: اصلاح روشنایی خوابگاه توحید در راستای کنترل سیستم روشنایی با هزینه ۱۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و نصب ترموستات‌های دیجیتال برای مبدل‌های مجموعه آبی میلاد در راستای کنترل سیستم‌های حرارتی و تهویه مطبوع جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی با هزینه ۱۲ میلیون ریال از جمله این اقدامات بوده است.

رییس دانشگاه بیرجند اظهار کرد: اصلاح و سرویس بانک‌های خازنی در راستای کنترل سیستم‌های روشنایی و الکتریکی جهت کاهش و حذف توان راکتیو با هزینه ۲۲۰ میلیون ریال و اصلاح روشنایی در سرویس‌ها و آشپزخانه‌های خوابگاه‌ها، سلف خواهران و اداره رفاه دانشجویان و یک کلاس دانشکده علوم و مرکز رشد و کارآفرینی با لامپ‌های کم مصرف و SMD با هزینه ۳۰۰ میلیون ریال نیز از دیگر این برنامه‌ها بوده است.

خامسان خاطرنشان کرد: همچنین اصلاح روشنایی مجموعه آبی میلاد با لامپ‌های SMD در راستای کنترل سیستم روشنایی با هزینه ۹۰ میلیون ریال، اصلاح روشنایی بایگانی آموزش در راستای کنترل سیستم روشنایی و مدیریت پسماند با هزینه ۸۵ میلیون ریال، بهینه‌سازی مصرف برق، پایش مصرف برق و ایجاد نیروگاه فتوولتاییک نیز از دیگر اقدامات مدیریت سبز در حوزه برق دانشگاه بوده است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها