تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 21:24
کد خبر : 36298

تولید محتوا و اجرای طرح شهید بهنام محمدی، از اولویت های بسیج دانش آموزی کرمان در سال جاری

تولید محتوا و اجرای طرح شهید بهنام محمدی، از اولویت های بسیج دانش آموزی کرمان در سال جاری

  مسئول بسیج دانش آموزی کرمان گفت: تولید محتوا، اجرای طرح شهید بهنام محمدی و درس آمادگی دفاعی اولویت های بسیج دانش آموزی در سال جاری است. سرهنگ “عبدالرضا زادخوش” امروز ۹ آبان ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با تبیین سه اولویت بسیج دانش آموزی در سال تحصیلی پیش رو، گفت:

تولید محتوا و اجرای طرح شهید بهنام محمدی، از اولویت های بسیج دانش آموزی کرمان در سال جاری

  مسئول بسیج دانش آموزی کرمان گفت: تولید محتوا، اجرای طرح شهید بهنام محمدی و درس آمادگی دفاعی اولویت های بسیج دانش آموزی در سال جاری است.

سرهنگ “عبدالرضا زادخوش” امروز ۹ آبان ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با تبیین سه اولویت بسیج دانش آموزی در سال تحصیلی پیش رو، گفت: حضور فعال و مؤثر در فضای مجازی و تولید محتوای غنی برای دانش آموزان است.

وی اجرای طرح شهید بهنام محمدی را اولویت بعدی بسیج دانش آموزی برشمرد و اظهار کرد: این طرح سه زنجیره تربیتی منزل، مدرسه و مسجد را محقق می کند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان کرمان بیان کرد: اولویت بعدی درس آمادگی دفاعی است که نگاه ما به این درس، تربیتی است تا دانش آموزان از قِبَل آن با مفاهیم و ارزش های اسلام و انقلاب آشنا شوند.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر ۳۹ حوزه مقاومت در سراسر استان برنامه های بسیج دانش آموزی را دنبال می کند، تصریح کرد: بیش از ۲۶۰۰ واحد بسیج دانش آموزی در مدارس دخترانه و پسرانه درحال فعالیت است.

زادخوش اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ برنامه برای هفته بسیج دانش آموزی به حوزه های مقاومت ابلاغ شده و بالغ بر ۶۵۰ نفر از فرماندهان بسیج دانش آموزی که خود دانش آموزان مدارس هستند برنامه ها را اجرا می کنند و بالغ بر ۱۸ عنوان برنامه های ابلاغی و اجرایی به مدارس داده شده که مدیران و معاونین پرورشی موظف به اجرای آن هستند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ پاسدار منصور ذوالعلی، معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این جلسه گفت: تفکر بسیجی نرم افزار ذهنی جوان تراز انقلاب اسلامی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

وی از اهمیت و حساسیت کار بسیج دانش آموزی سخن گفت و افزود: استکبارستیزی به عنوان اولویت اصلی در برنامه ها نباید فراموش شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: در سند راهبردی اعتلای بسیج نقش عمده و قاعده هرم دانش آموزان هستند.

همچنین “احمد اسکندری نسب” مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این دیدار اظهار کرد: در دوران شیوع کرونا چهار میلیارد تومان کمک های مؤمنانه توسط دانش آموزان بسیجی در مناطق محروم توزیع شد.

وی افزود: اردوهای راهیان نور دستاوردهای بسیاری خوبی داشته، اما سال گذشته به دلیل شیوع کرونا این برنامه به صورت مجازی از جوار مرقد شهید سلیمانی از بستر شبکه شاد انجام شد و قریب ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان استان در آن شرکت کردند.

اسکندری نسب از اجرای طرح یاوران ولایت با آموزش ۶۹۳ نفر دانش آموز بسیجی برای فرماندهی واحد (بسیج) در مقطع متوسطه در سال تحصیلی گذشته خبر داد و اظهار کرد: اجرای طرح شهید بهنام محمدی در ۱۵۶ مدرسه با ۴۶۸ مربی و در ۱۳۳ مسجد انجام، راه اندازی مجامع علوی و فاطمی به عنوان شورای اندیشه ورز در حوزه بسیج دانش آموزی در ۴۰ حوزه، اردوهای دانش آموزی طرح هجرت با هدف مهارت آموزی از دیگر اقدامات بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: حدود ۱۱۰۰ نفر از فرهنگیان در دو سال اخیر ۱۰ هزار ساعت آموزش درس آمادگی دفاعی در فضای مجازی دادند.

وی ادامه داد: قریب ۲۷۸ هزار نفر دانش آموز در سازمان بسیج دانش آموزی استان عضویت دارند و تلاش بر افزایش کمّی آن است تا ضمن آن برنامه های کیفی نیز داشته باشیم.

وی به روند تدریجی بازگشایی مدارس اشاره کرد و درخصوص تبعات ناشی از آموزش مجازی در دو سال اخیر گفت: دانش آموزان دچار ۱۵ درصد چاقی مفرط شدند.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها