تاریخ انتشار : جمعه 22 اکتبر 2021 - 1:17
کد خبر : 8974

جلیلی: نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند

جلیلی: نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند. به گزارش ایسنا، سعید جلیلی پس از ثبت نام به عنوان یکی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر

جلیلی: نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند.

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی پس از ثبت نام به عنوان یکی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه «در آستانه انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز برای کشور هستیم»، اظهار کرد: باید برای ۴ سال آینده مبتنی بر ۸ سال قبل برنامه داشته باشیم ؛ چراکه ۸ سال در کشور گذشت و طی این ۸ سال راههای غلط و پر هزینه‌ای ارائه شد که به مردم فشار وارد شد.

وی افزود: طی ۸ سال قبل متاسفانه نه تنها فشاری از مردم کم نشد بلکه فشارها را مضاعف شد. امیدوارم انتخابات پیش رو پر شور و بی اضطراب و عرصه ای برای آشنایی مردم با نامزدها و برنامه ها باشد و امیدوارم این انتخابات عرصه آشنایی مردم با برنامه‌ها باشد نه عرصه اغوا.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند. آنچه که بسیار مهم است این است که در این عرصه رقابت‌هایی که صورت می‌گیرد باید بر مسائل واقعی کشور و پاسخهای معتبری که به این مسأله داده میشود، ناظر باشد.

جلیلی ادامه داد: امروز مسائل مهم و اساسی از جمله اشتغال، گرانی، تورم و تحریم‌ها برای مردم مطرح است که باید پاسخهای معتبر برای این نیازها مطرح شود. در فضای انتخابات نامزدهای محترم باید در کنار ارائه برنامه‌هایشان به مردم بگویند که نتیجه برنامه هایشان چه خواهد بود و برای مردم طی ۴ سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر ما به مسائل اصلی بخوبی نپردازیم، برخی لفاظی‌ها میتواند حتی مسایل اصلی را بگیرد. امیدوارم در انتخابات پیش رو لفاظی ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند.

وی با تاکید بر اینکه کشور را با نمایش نمیتوان اداره کرد، گفت: ۸ سال قبل این تجربه را به بخوبی نشان داد و برخی نمایش ها نشان داد که اگر ریشه‌ در واقعیت نداشته باشند، مشکلی را از مردم برطرف نمی کنند. اگر نگوییم می خواهیم به چه نتیجه‌ای در انتخابات ها برسیم، خود نمایش تبدیل به عرصه ای از کارنامه میشود که برای ملت سودی ندارد.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطر نشان کرد: در فضای انتخابات نباید اجازه داد کسانی با برخی حرفهای ضعیف و سست و موضوعات و تمایلات مقطعی مصالح واقعی مردم را بپوشانند. مردم انتظار دارند که مصالح واقعی آنها بخوبی طرح شود و مبتنی بر مصالح واقعی پاسخهای معتبر ارائه شود؛ بر همین مبنا آنچه اهمیت دارد این است که ۴ سال آینده نباید حرکت کشور بصورتی باشد که کشور فقط اداره شود بلکه کشور باید پیشرفت و جهش و ارتقاء پیدا کند.

جلیلی گفت: از دیگر مسائل مهم در عرصه انتخابات این است که باید راه حل های تک بعدی یا دو قطبی های کاذب جای راه حل های کامل را بگیرد؛ کشور ما در ‌۸ سال قبل تجربه ای تلخ داشت و که طی آن راه حل هایی تک بعدی مطرح می‌شد و کشور را معطل آنها می‌کردند. در سال‌های پیش رو با مسائل بسیار زیادی مواجهیم اما مهم این است که باید نامزدهای انتخابات بدانند طی ۴ سال آینده کدام مسائل در اولویت کشور قرار دارد؛ کسی که منتخب مردم می‌شود با محدودیت‌هایی از جمله ظرف زمان مواجه می‌شود؛ کسی که می آید باید بداند اختیارات و مسئولیت هایش چیست و باید مبتنی بر آنها پاسخگو باشند.

وی خاطر نشان کرد: هر قدر که سنگینی مسائل بر دوش مسئولین قرار بگیرد، به همان میزان سنگینی از دوش مردم برداشته می‌شود؛ بار اصلی مقابله با تحریم باید روی دوش مسئولین باشد نه مردم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بدون نقشه کار و برنامه نمیتوان مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده گرفت. کسی که می‌خواهد سکان مدیریت کشور را طی ۴ سال آتی بر عهده بگیرد باید نقشه راه او کاملا معین باشد. امیدوارم انتخابات پیش رو یک تحول مثبت در فرهنگ سیاسی کشور باشد. ما در ‌۸ سال قبل سعی کردیم بیکار نباشیم و امیدواریم تجربه تلخ ۸ سال قبل و ناکامی های آن و راه حلهای غلط ارایه شده، دیگر تکرار نشود.

جلیلی گفت: آنچه امروز اهمیت دارد این است که نباید تجربیات تلخ ۸ سال قبل تکرار شود و کشور باید نه تنها اداره شود بلکه باید با قدرت جهش پیدا کند و ان شاءالله مشکلات کشور بر طرف شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز مردم در زندگی و نظر سنحی ها، ۴ موضوع اصلی اشتغال، گرانی، مسکن و بی اثر شدن تحریم ها را مطرح می‌کنند. حتما باید برنامه ای که دارند بگونه ای باشد که این ۴ مسأله اصلی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها