تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 21:28
کد خبر : 16599

حاجی میرزایی: نتایج سنجش دانش آموزان، تحلیل شود

حاجی میرزایی: نتایج سنجش دانش آموزان، تحلیل شود

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر تحلیل نتایج سنجش دانش آموزان، گفت: اصلی ترین راه اجرای سند تحول، افزایش توانمندی های معلمان است. به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در اختتامیه گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها  با اشاره به اهمیت برگزاری امتحانات حضوری گفت: این کار

حاجی میرزایی: نتایج سنجش دانش آموزان، تحلیل شود

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر تحلیل نتایج سنجش دانش آموزان، گفت: اصلی ترین راه اجرای سند تحول، افزایش توانمندی های معلمان است.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در اختتامیه گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها  با اشاره به اهمیت برگزاری امتحانات حضوری گفت: این کار نیاز به مراقبت، توجه و نظارت کافی دارد تا دغدغه های  آموزش و پرورش و اولیای دانش آموزان مرتفع شود.

وی با اشاره طبقه بندی تجربیات خود در چهار دسته اظهار کرد: در کاری مسؤولیت بپذیرید که در آن «آرمان و هدف» داشته باشید. مطمئناً اگر کاری، آرمان نداشته باشید، خسته، دلزده و تهی شده و نتایج  مطلوب به دست نخواهید آورد.

عضو کابینه تدبیر و امید، دومین تجربه خود را «دستاورد داشتن» عنوان کرد و گفت: تلاش کنید در دوران خدمت خود، دستاورد داشته باشید.

وی دستاورد را حاصل نگاه عمیق تر به کار و فراموش نکردن نگاه های اصلی دانست و افزود: بگونه ای امور را  مدیریت نمایید که حضور  معناداری در کارها داشته باشید.

حاجی میرزایی با اشاره به تجربه سوم خود گفت: در کارها «عقلانیت» داشته باشید و آن را در سطوح مختلف مدیریت خود، توسعه و رواج دهید؛  هرچقدر مجموعه ای، نگرش عاقلانه تر داشته باشد تأثیر پذیری عمیق تری خواهد داشت.

وی تجربه چهارم خود را «داشتن نگاه راهبردی» دانست و گفت: در موضوعات یکسان، باید سطح توجه متفاوت وجود داشته باشد. مدیران در جایگاه راهبردی باید خطوط کلی و سرنخ های اصلی را در دست بگیرند.کارشناسان نیز باید در مورد موضوعات خوب بیندیشند و برای آن راه حل ارایه دهند، راه حل هایی که نسبتی با عقلانیت داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کفت: یکی از موضوعاتی که همواره از ما خواسته می شود، سند تحول است. سند تحول یک روح و کالبد دارد، اگر منحصر به کالبد سند شویم، فقط تولید کتاب، جزوه و گزارش خواهد شد.

فهم من از روح سند تحول این است که  نظام یادگیری با معلم با کیفیت انجام می شود و باید پرسید آیا همه تولیدات ما در حوزه سند تحول، منجر به داشتن معلم با کیفیت شده است؟ و اگر نمی توانیم به این پرسش پاسخ دهیم یعنی روح سند را رها کرده و  در کالبد آن، اسیر شده ایم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت: برای افزایش توانمندی معلمان، باید برنامه ریزی داشته باشیم و اگر امروز نمی توانیم همه معلمان را توانمند کنیم، برنامه ریزی کنیم تا هر سال درصدی از معلمان را توانمند کنیم.باید تبادل تجربیات معلمان، رقم بخورد و از این طریق توانمندی های آنان افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها