دانش‌آموزان نیازمند حرکات اصلاحی

ایسنا/لرستان یک دکترای تربیت‌بدنی گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده، بخش زیادی از دانش‌آموزان لرستانی نیازمند حرکات اصلاحی هستند.

مصطفی بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: چند سال پیش تحقیقی در بین دانش‌آموزان ۱۱ تا ۱۵ ساله لرستانی انجام دادیم که بر اساس اطلاعات به دست آمده ۵۷.۶۷ درصد از پسران دارای ناهنجاری و ۴۲.۳۳ درصد طبیعی بودند.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات به دست آمده از تحقیق ۶۸.۸۹ درصد از دختران دارای ناهنجاری و ۳۱.۱۱ درصد طبیعی هستند.

بهرامی اضافه کرد: همچنین ۲۵.۹۹ درصد از پسران دارای ناهنجاری در اندام فوقانی و ۱۵.۶۰ درصد آنان ناهنجاری اندام تحتانی داشتند.

این دکترای تربیت بدنی بیان کرد: بر اساس اطلاعات آن تحقیق ۱۰ درصد از دختران دارای ناهنجاری در اندام فوقانی و ۳۶.۸۹ درصد دارای ناهنجاری در اندام تحتانی بودند.

وی یادآور شد: بیشترین ناهنجاری در قسمت پسران را دانش‌آموزان ۱۴ ساله با ۶۳.۴۴ درصد و کمترین آن را پسران ۱۳ ساله با ۵۱.۵۶ درصد دارا بودند.

بهرامی گفت: بیشترین ناهنجاری در قسمت دختران را دانش‌آموزان ۱۵ ساله با ۷۵.۸۷ درصد داشتند و کمترین ناهنجاری را دختران ۱۴ ساله با ۶۶.۶۷ دارا بودند.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط زندگی امروزه و نحوه انجام دادن تکالیف، حمل کیف مدرسه، نشستن و نحوه خوابیدن دانش‌آموزان نیازمند حرکات اصلاحی هستند و در این صورت ناهنجاری‌های بدنی کمتر می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید