دانلود زیرنویس سریال Manhunt 2019 یک درام تلویزیونی بریتانیایی است که بر اساس تحقیقات قتل ساخته شده است. سری اول بر روی داستان واقعی پیرامون تحقیق در مورد مرگ دانشجوی فرانسوی آملی دلاگرانژ تمرکز داشت. تعقیب و گریز بعدی در نهایت منجر به دستگیری لوی بلفیلد به دلیل قتل دلاگرانژ و چندین پرونده برجسته دیگر شد که قبلاً حل نشده بود.

این سریال برای اولین بار در 6 ژانویه 2019 در بریتانیا به نمایش درآمد و در سه شب متوالی پخش شد. ارقام تلفیقی به طور متوسط ​​8.7 میلیون بیننده را در سه قسمت نشان می دهد که با احتساب مشاهده آنلاین به 9 میلیون بیننده افزایش می یابد. این باعث شد که سریال ITV بالاترین امتیاز را از یک سریال درام جدید از زمان اولین سری Broadchurch در سال 2013 داشته باشد. این سریال تاکنون برنده دو جایزه BAFTA Cymru شده است: بهترین کارگردان، داستان برای مارک ایوانز، و بهترین بازیگر مرد برای سلین جونز. در 6 مارس 2019، نمایش برای سری دوم تمدید شد که در 20 سپتامبر 2021 پخش شد.

Manhunt review – a sober, responsible drama about the murder of three young  females by Levi Bellfield | Television & radio | The Guardian

زیرنویس سریال Manhunt 2019 در غروب 19 اوت 2004، یک زن جوان در Twickenham Green، در جنوب غربی لندن بزرگ مورد حمله قرار گرفت. قربانی که آملی دلاگرانژ نام دارد، یک دانشجوی 22 ساله فرانسوی است که از بریتانیا بازدید می کند. او در بیمارستان بر اثر جراحات شدید سر جان خود را از دست می دهد.

پلیس متروپولیتن، بازرس ارشد کارآگاه، کالین ساتون را برای رهبری یک کارگروه بزرگ به عنوان افسر ارشد تحقیق انتخاب می کند. هیچ مدرک پزشکی قانونی را نمی توان از صحنه به دست آورد، و هیچ پیوندی در گذشته دلاگرانژ وجود ندارد که بتواند انگیزه ای را نشان دهد. چندین حمله قبلی و قتل زنان جوان در این منطقه وجود داشته است، و در عرض 24 ساعت، تحقیقات نشان می دهد که او ممکن است توسط همان فردی که مارشا مک دانل را در 3 فوریه 2003 کشت، کشته شده باشد.

داده‌های برج سلولی نشان می‌دهد که تلفن دلاگرانژ آخرین بار در منطقه‌ای نزدیک به رودخانه، چندین مایل دورتر از سبزه‌ای که او پیدا شد، با شبکه تماس گرفته است. علیرغم فشار برای فرستادن غواصان به جای دیگر، ساتون اصرار دارد که رودخانه (تیمز) را از نزدیکترین گذرگاه اتومبیل، پل والتون، لایروبی کند و در نهایت گوشی و سایر اقلام متعلق به قربانی را پیدا می کند. ساتون دوباره با مقاومت در برابر تردیدها، این بار از درون تیم خود، تصمیم می گیرد تا بخش قابل توجهی از تیم خود را برای بررسی فیلم های دوربین مداربسته از شب حمله به کار بگیرد. یک ون سفید مشکوک در حال حرکت در زمان حمله پیدا شد، اما نمی توان آن را به راحتی شناسایی کرد زیرا بیش از 25000 ون مشابه در بریتانیا وجود دارد.

هنگامی که ساتون این پرونده را بر زندگی شخصی خود اولویت می دهد، تعطیلات و تولدها را از دست می دهد، او و همسرش لوئیز در مورد ارتباط احتمالی با پرونده مشابهی که مربوط به قتل میلی داولر، دختری 13 ساله در ساری، جایی که لوئیز در آنجا کار می کند، بحث می کنند. به عنوان یک تحلیلگر پلیس او فاش می‌کند که مافوق‌هایش که از ارتباط او با ساتون باخبر بودند، او را منع کرده‌اند که در این مورد با او صحبت کند.

یک WPC که در صحنه جنایت اولیه حضور داشت، گزارش شاهد آن روز را به ساتون یادآوری می‌کند و او را به مظنون احتمالی به نام لوی بلفیلد، یک اپراتور گیره وسایل نقلیه خوداشتغال هدایت می‌کند. او به خشن بودن و بسیار پرخاشگر نسبت به زنان متعدد زندگی اش شناخته می شود. و اینکه او چندین وسیله نقلیه از جمله یک ون سفید دارد.

ساتون جستجوی سراسری برای ون را کاهش می دهد و در عوض یک عملیات نظارتی جامع را در بلفیلد انجام می دهد. به زودی مشخص می شود که او فعالانه به دختران و زنان جوان نزدیک می شود و آنها را می ترساند. تیم متوجه می‌شود که او زمانی صاحب یک مرد سفیدپوست بود که با توصیف مشابهی که برای زیر گرفتن و نزدیک به کشتن یک زن جوان به نام سارا نایت مورد استفاده قرار می‌گرفت. آنها همچنین متوجه می شوند که او زمانی بسیار نزدیک به محل قتل ساری زندگی می کرده است. برای ساتون روشن می شود که بلفیلد نه تنها مرد آنهاست، بلکه احتمال دارد دوباره حمله کند. ساتون فقط به افسر پلیس ساری، دی‌سی‌ای مارجورام، که قبلاً مسئول پرونده میلی داولر بود، که به طور خصوصی در خانه او را ملاقات می‌کرد، اجازه می‌دهد از بلفیلد مطلع شود. او به مرزنجوش سوگند یاد می کند که سکوت کند.

عملیات بزرگی برای تسهیل دستگیری بلفیلد و همزمان ضربه زدن به آدرس های همکاران شناخته شده برای جلوگیری از از دست رفتن شواهد احتمالی پزشکی قانونی طراحی شده است. اما به طور ناگهانی یک نشت به مطبوعات به News of the World هشدار می دهد، یک روزنامه پر سر و صدای بزرگ در بریتانیا، که قصد دارد داستان عملیات قریب الوقوع را قبل از آماده شدن ساتون و تیمش منتشر کند. این به بلفیلد هشدار می دهد که ممکن است “دونده ای انجام دهد”. برای اینکه News of the World داستان خود را به تعویق بیندازد، تیم تحقیق موافقت کردند که به یک روزنامه نگار و عکاس اجازه دهند به عملیات بپیوندند تا دست اول به مجسمه نیم تنه دسترسی پیدا کنند.

Manhunt' Becomes ITV's Highest-Rated New Drama Since 'Broadchurch' –  Deadline

زیرنویس Manhunt 2019 در ابتدا، به دلیل نشت، به نظر می رسد بلفیلد به آنها لغزش داده است، اما شریک فعلی او لورا مارش به زودی نشان می دهد که در اتاق زیر شیروانی پنهان شده است و او به سلامت دستگیر می شود.

این به ساتون و تیمش فقط 72 ساعت فرصت می دهد تا او را متهم به جرم کنند یا او را آزاد کنند. با وجود شواهد کافی برای ارتباط دادن بلفیلد به وسایل نقلیه مورد استفاده در قتل‌های مختلف در زمان‌ها و مکان‌های خاص، آن‌ها از مارش همکاری می‌کنند تا بلفیلد را به اتهام حمله و تجاوز به او بازداشت کنند و به آن‌ها زمان می‌دهند تا به ساختن اتهام قتل خود ادامه دهند. بلفیلد در جلسه رسیدگی به وثیقه خود زمانی که متوجه می شود در میلتون کینز، واقع در خارج از لندن، زندانی خواهد شد، خلق و خوی خشونت آمیز خود را نشان می دهد.

در نهایت با دریافت حمایت بازرسانی که روی پرونده Milly Dowler کار می‌کنند، تیم شواهد دوربین مدار بسته بلفیلد را با آن پرونده مرتبط می‌کند، شواهدی که تاکنون نادیده گرفته شده بود. ساتن با درک اینکه آملی دلاگرانژ ممکن است کشته نشده باشد، اگر شواهد قبلی پیدا شده بود، به فرانسه سفر می کند تا از والدینش عذرخواهی کند.

سرانجام، باز هم با کمک لورا مارش، بازرسان یک رسید سوپرمارکت پیدا کردند که پشتیبان داستان او درباره بلفیلد در روز قتل آملی و همچنین تنها بودن او در خانه قبلی خود، بسیار نزدیک به محل ناپدید شدن میلی داولر، در همان روز آن جنایت این سریال با رضایت دادستان با شواهد موجود به پایان می رسد و تصمیم می گیرد که بلفیلد را به قتل دلاگرانژ متهم کند، و همچنین کتک زدن سارا نایت را متهم می کند و امیدواریم که قتل مارشا مک دانل نیز ادامه یابد.

یک یادداشت پایانی به بیننده اطلاع می دهد که در 25 فوریه 2008 لوی بلفیلد به قتل مارشا مک دانل و آملی دلاگرانژ و تلاش برای قتل سارا نایت محکوم شد و به سه حبس ابد با توصیه به عدم آزادی از زندان محکوم شد. علاوه بر این، در 23 ژوئن 2011، بلفیلد در قتل میلی داولر مجرم شناخته شد و به حبس ابد دوم محکوم شد.

Manhunt (TV Series 2019– ) - IMDb

روزنامه های بریتانیا پس از قسمت اول نظرات خود را منتشر کردند. گاردین فیلمنامه را همراه با “کار خوب… نرمی و سبکی لمس” اجرای کلونز تحسین کرد. ساندی تایمز می‌گوید: «هنر گفتن داستان‌های واقعی بدون توسل به احساسات یا کلیشه‌ها توسط Manhunt به‌طور ماهرانه‌ای به نمایش گذاشته شد، یک نمایشنامه سه‌بخشی ماهرانه از تعقیب پلیس قاتل زنجیره‌ای لندن در سال 2004، لوی بلفیلد».

رسانه های آمریکایی یک ماه بعد این سریال را به طور کامل بررسی کردند. هالیوود ریپورتر این را می گوید: “در Manhunt، چیزی بسیار دقیق در تمرکز قدیمی مدرسه وجود دارد که چقدر کاغذبازی خسته کننده، تلاش گسترده کارکنان و شانس برای جمع آوری یک پرونده پیچیده انجام می شود” و آن را “به شدت بریتانیایی” می داند. نیویورک تایمز آن را “تا کنون موفق ترین سال در بریتانیا” نامیده است.

این سریال برنده دو جایزه BAFTA Cymru شد: بهترین کارگردان، داستان برای مارک ایوانز، و بهترین بازیگر مرد برای سلین جونز، و همچنین فینالیست جوایز C21 International Drama برای بهترین سریال کوتاه بود. اد ویتمور، نویسنده فیلمنامه، نامزد جایزه ادگار 2020 Mystery Writers of America برای بهترین اپیزود تلویزیونی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید