تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 آوریل 2022 - 15:36
کد خبر : 194881

دانلود زیرنویس سریال The Invisible Pilot 2022 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس سریال The Invisible Pilot 2022 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس سریال The Invisible Pilot 2022 خلبان نامرئی، سریال مستند سه ساعته ساخته آدام مک‌کی HBO، طبقه‌بندی آسان را به چالش می‌کشد. این بخشی از یک معمای شهری کوچک است، پس از مرگ مشکوک یک غبارگیر محلی در هازن، آرکانزاس، در سال 1977. این بخشی از تاریخچه خانوادگی خاردار است، به دنبال همسران و

دانلود زیرنویس سریال The Invisible Pilot 2022 خلبان نامرئی، سریال مستند سه ساعته ساخته آدام مک‌کی HBO، طبقه‌بندی آسان را به چالش می‌کشد. این بخشی از یک معمای شهری کوچک است، پس از مرگ مشکوک یک غبارگیر محلی در هازن، آرکانزاس، در سال 1977. این بخشی از تاریخچه خانوادگی خاردار است، به دنبال همسران و فرزندان سابق که با چنین رویداد اساسی و آسیب زا دست و پنجه نرم می کنند. این یک جنایت واقعی است، زیرا طناب های اسرارآمیز در قاچاقچیان مواد مخدر، تجارت کوکائین دهه 80 در میامی، و معاملات غیرقانونی اسلحه ایالات متحده به عنوان بخشی از رسوایی دولت ریگان با ایران-کنترا. و این هم تکرار دیگری از شیفتگی همیشه سبز ما به کلاهبرداری است، همانطور که معمای اصلی در قسمت اول رخ داد – چرا گری بتزنر، یک پدر 36 ساله متاهل، در حالی که همسر و دخترش را برای ضیافت می برد از روی پل پرید. در سال 1977 – آن چیزی که به نظر می رسد نیست.

Gary Betzner, ‘an Arkansas crop duster who becomes a drug smuggler, makes millions and then loses it, and reinvents himself again as a whistleblower’.

زیرنویس سریال The Invisible Pilot 2022 همانطور که اولین قسمت در روز دوشنبه پخش شد (دو قسمت باقیمانده در هفته نامه HBO پخش می شود)، می توانم بگویم – هشدار اسپویلر! – گری بتزنر در پرش از روی پل آرکانزاس نمرده است. در واقع، او اصلاً به رودخانه سفید نپرید.

یکی از دوستان، گری را با یک وانت به Texarkana برد، جایی که او یک موتور سیکلت برداشت و به عنوان یک فراری به کالیفرنیا رفت. او و همسرش سالی که با اتهامات مواد مخدر فدرال به دلیل قاچاق ماریجوانا و کوکائین در فلوریدا و اتهام دیگری برای نگهداری مواد مخدر در آرکانزاس (گری می‌گوید که نقرس را با کوکائین خوددرمانی می‌کرد)، با 20 سال زندان روبرو هستند، این خودکشی را ترتیب دادند. کمک هیپنوتیزم، اگر می توانید آن را باور کنید). دو فرزند خردسال آنها، تراویس و سارا لی، نمی دانستند که پدرشان زنده مانده است. همسر اول او و دختر بزرگش، پولی، که هرگز از این طرح مطلع نبودند، هم چنین نبودند.

پیچ و تاب در نیمه‌ی اپیزود اول اتفاق می‌افتد، که تا آن زمان به عنوان یک معمای جنایی واقعی در یک شهر کوچک پخش می‌شود که شامل مصاحبه‌هایی با سالی، تراویس، سارا لی و پولی در طول چندین سال، از سال 2009 به بعد است. و سپس گری ظاهر می شود – بسیار زنده، با جذابیت سگ جلگه ای و درخشش غرور، به عنوان راوی اصلی داستانی عجیب از شهر کوچک آرکانزاس گردگیر محصولات کشاورزی تا قاچاقچی متخصص کوکائین برای پابلو اسکوبار تا افشاگر زندانی کاخ سفید.

آری مارک که یکی از کارگردانان این فیلم بود، گفت: چرخش تکان دهنده اپیزود اول – من، ظاهراً مانند اکثر Hazen در اوایل دهه 80، معتقد بودم که گری در سال 1977 درگذشت – یک طعمه و تغییر عمدی برای “بازی با انتظارات تماشاگران” بود. سریال با فیل لات «اگر شما روی ناپدید شدن این مرد سرمایه‌گذاری نکنید، ما نمی‌توانیم از آن نقطه عبور کنید تا بتوانید سؤالات بیشتری درباره قاچاق او و دخالت در رسوایی ایران کنترا بپرسید. او افزود: «این حقه فقط نوک کوه یخ است، اما از یک سطح سیاسی تر، فریب نهایی است. مرگ ساختگی «دلیلی دارد، و این فقط برای گیج کردن شما نیست و فقط برای پرتاب شما به سمت چپ نیست تا بتوانیم شما را به سمت راست برگردانیم. امیدواریم که شما از مخاطبان آنجا اعتماد کنید، زیرا ما این کار را انجام نمی دهیم. این در واقع همان چیزی است که اتفاق افتاده است.»

هدف این سریال، در طول سه ساعت، بررسی فریب در بالاترین سطح – “جنگ با مواد مخدر” استفاده دولت ریگان از قاچاقچیان مواد مخدر برای نفوذ در سیاست خارجی – و در شخصی ترین سطح، همانطور که مصاحبه با خانواده Betzner انجام شده است. بیش از 12 سال نشان می دهد که تلفات شخصیت دان دراپر به سبک گری. مارک گفت: “مردم در هوا ناپدید نمی شوند.” و مردم خانواده‌هایی دارند که به آنها اهمیت می‌دهند، و وقتی کسی ناپدید می‌شود، خلأ به جا می‌گذارند. چطور ممکن است؟”

The Invisible Pilot (2022) on HBO | About, Wiki

زیرنویس The Invisible Pilot 2022 بیش از یک دهه پیش داستان عجیب‌تر از داستان به ذهن مارک و لات رسید. لات در جشنواره فیلم سونوما شرکت می کرد و با فیلمنامه نویسی به نام جان کرافورد ملاقات کرد که در حال نوشتن روایتی تخیلی از داستان بود.

کرافورد لات حیرت‌زده را با کریگ هاجز، دوست دوران کودکی تراویس بتزنر که سال‌ها به عنوان بخشی از پروژه مستند خود مشغول فیلمبرداری از تراویس و خانواده‌اش بود، قرار داد. هاجز، تهیه‌کننده اجرایی در خلبان نامرئی و حضور روی پرده (او اتاقی را با جعبه‌هایی روی جعبه‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد، به زمانی که تراویس برای اولین بار از مرگ پدرش در دوران راهنمایی به او خبر داد)، فیلمی را در اختیار تیم HBO قرار داد. از مصاحبه‌های موازی انجام شده در طول چندین سال، که در طول فیلمبرداری خودشان منعکس شده و منعکس شده است.

مارک و لات با همکاری با مصاحبه‌ها و گزارش‌های اصلی هاجز، یک جدول زمانی کامل از زندگی دوگانه گری بتزنر را دوباره گزارش دادند، فیلم‌برداری کردند و واقعیت را بررسی کردند – دوران کوتاه او به عنوان یک هیپی کالیفرنیا، نزدیک به یک دهه به عنوان یک قاچاقچی پرکار کوکائین، و سایه طولانی فریبکاری‌های او. بر خانواده انداخته شود لات گفت: «ما این داستان را به گونه‌ای سازماندهی کردیم که فکر می‌کنم برای اولین بار تمام نقاط را در سر همه به هم متصل می‌کند.

مارک گفت، هدف این بود که “باعث شود مخاطب احساس کند بخشی از آن سفر است.”

هر قسمت از خلبان نامرئی به زیرژانرهای مستند متفاوتی گرایش دارد که لحن آنها تغییر می کند. اولی، پرونده سردتری است، با تمرکز جدی بر خاطرات هر یک از اعضای خانواده، که در طول یک دهه مصاحبه با هم ویرایش شده است. دومی، سفری هیجان‌انگیزتر در دوران میامی معاون قاچاق مواد مخدر در دریای کارائیب است. سومین انحراف آموزشی، با توضیح‌دهنده‌هایی درباره ایران-کنترا از روزنامه‌نگار و مجری پادکست Slow Burn، لئون نیفخ، و تعداد زیادی فیلم آرشیوی از واشنگتن در دهه 1980. (به طور خلاصه، زیرا گیج کننده است: دولت ایالات متحده مخفیانه به ایران اسلحه فروخت و تحریم های آن زمان را شکست، ظاهراً به قصد کمک به دولت ایران برای آزادی گروگان های آمریکایی. درآمدهای حاصل از آن مخفیانه برای چریک های ضد چریکی که با دولت چپ می جنگیدند تأمین مالی کرد. در نیکاراگوئه؛ سیا به طور مخفیانه از قاچاقچیان مواد مخدر مانند گری بتزنر برای تحویل سلاح در میان مسیرهای قاچاق آنها استفاده کرد.)

این ژانر پیچیده تا حدی مدیون آدام مک‌کی، کارگردان Don’t Look Up و تهیه‌کننده اجرایی Succession است که شرکت Hyperobject Industries با او به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی سریال قرارداد امضا کرده است. مارک گفت: این مشارکت “به ما کمک کرد تا لحن خود را تقویت کنیم.” ما می توانیم کمی دمدمی مزاج باشیم، می توانیم کمی تاریک شویم. می‌توانیم کمی به شخصیت برویم. این ترکیب کمک زیادی به استحکام بخشیدن به DNA نمایش کرد.»

لات گفت: «اگر بخواهیم به فیلمسازی فکر کنیم که این فیلم را بسازد، آن فیلم آدام مک کی خواهد بود.

What time will The Invisible Pilot air on HBO? Release date, plot and more  about Adam McKay's documentary series

به طور مشابه، تعریف واضح دیدگاه‌های سیاسی گری دشوار است، که در طول داستان او از ضد دولتی (مخصوصاً مبارزه با مواد مخدر) به میهن‌پرستانه تبدیل می‌شوند و در جایی حول و حوش آزادی‌خواهان مستقر می‌شوند. مارک گفت: “شما مدام می خواهید آن را مشخص کنید.” «شما مدام می خواهید این گونه باشید که «خب، بیانیه سیاسی شما چیست؟ چه می‌گویی؟» و در پایان، فکر می‌کنم که این موضوع بسیار دست نیافتنی است.»

اما بدون توجه به دیدگاه‌های گری در مورد تصمیم‌های گذشته‌اش، مارک چیزی «اصلاً آمریکایی» در مورد داستان یک خلبان متخصص در آرکانزاس می‌یابد که به عنوان یک قاچاقچی مواد مخدر از نو شروع می‌کند، میلیون‌ها دلار به دست می‌آورد و سپس آن را از دست می‌دهد و دوباره خود را به عنوان یک حقیقت دوباره اختراع می‌کند. -گفتن افشاگر به کنگره مارک می‌گوید: «یک چیزی کاملاً وطن‌پرستانه در این ایده وجود دارد، این که «من یک مرد آمریکایی هستم و می‌توانم هر کاری که بخواهم انجام دهم». از آن متنفر باشید یا دوستش داشته باشید، من فکر می کنم این یک چیز واقعی است که در هویت آمریکایی پیچیده شده است.

خلبان نامرئی گری را تا حدودی به عنوان یک ضدقهرمان تلویزیونی با اعتبار واقعی معرفی می‌کند، کسی که نزدیک‌ترین افراد به خود را آزار می‌دهد – سالی و پولی به‌ویژه در این مورد فصیح هستند – اما به رده‌های بالای سایه‌دار دولت آمریکا نفوذ می‌کند. مارک گفت: “امیدوارم که به طرز عجیبی آرزومند باشد.” “اگر این می تواند دیدار فارست گامپ با فیلم ساخت آمریکایی با همه مردان رئیس جمهور باشد، ما کار خود را انجام داده ایم.”

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها