راه‌اندازی مراکز بستری موقت بیماران کرونایی در شیراز

 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه‌اندازی بزرگترین مرکز بستری موقت بیماران کووید (Opat) در دانشکده پرستاری شیراز، با هدف استفاده بهینه از تخت‌های بیمارستانی و توسعه اقدامات مقابله با کووید۱۹ خبر داد.

علی اکبری یکشنبه ۲۴ مرداد به خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش مراجعان و بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان‌های و تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستانی و به منظور استفاده بهینه از تخت‌های بستری در بیمارستان‌ها شهر شیراز، بزرگترین مرکز بستری موقت بیماران کووید(Opat) در دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س)، ورودی بیمارستان نمازی شیراز آماده سازی، تجهیز و برای راه‌اندازی به نماینده معاونت درمان دانشگاه تحویل شد.

او، راه‌اندازی این مرکز را در مدیریت تخت‌های بیمارستانی و ارائه خدمات به بیماران سطح دو و سه مبتلا به کووید۱۹ که نیازمند به بستری در بیمارستان‌ها هستند، تاثیرگذار دانست.

مدیر امور پشتیبانی دانشگاه نیز در این زمینه توضیح داد: آماده سازی و تجهیز مرکز پشتیبان مراقبت از بیماران کووید (Opat) در شهر شیراز با تلاش شبانه روزی کارکنان زیر مجموعه این مدیریت شامل کارکنان انبار مرکزی، تدارکات مرکزی، تاسیسات، خدمات و واحد حمل و نقل، در کمترین زمان انجام شد.

علیرضا قاسمی ابراز امیدواری کرد راه‌اندازی این خدمت بزرگ بتواند گامی موثر در مسیر توسعه اقدامات مقابله با کرونا و ریشه کنی هرچه سریع تر این بیماری باشد.

منبع:ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید