تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 اکتبر 2021 - 23:23
کد خبر : 28736

ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکن ملی در خراسان جنوبی آغاز شد

ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکن ملی در خراسان جنوبی آغاز شد

 مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: این استان رتبه پنجم پیشرفت فیزیکی طرح اقدام ملی مسکن را بین استان‌های سراسر کشور کسب کرده و تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد وارد مرحله آغاز عملیات اجرایی شده است. وحید داعی، امروز پنجشنبه ۶ آبان به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: سهمیه اولیه استان ۲۴۵۰ واحد

ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکن ملی در خراسان جنوبی آغاز شد

 مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: این استان رتبه پنجم پیشرفت فیزیکی طرح اقدام ملی مسکن را بین استان‌های سراسر کشور کسب کرده و تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد وارد مرحله آغاز عملیات اجرایی شده است.

وحید داعی، امروز پنجشنبه ۶ آبان به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: سهمیه اولیه استان ۲۴۵۰ واحد بود که با پیگیری‌های انجام شده این سهمیه افزایش یافت و تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان در این طرح به ۱۲ هزار و ۳۲۰ نفر رسید.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تعداد واجدین شرایط پس از بررسی و پایش به ۴ هزار و ۹۹۴ نفر رسید که برای همه آنها زمین تخصیص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد وارد مرحله آغاز عملیات اجرایی شده و هزار و ۶۰۰ واحد پروانه ساختمانی اخذ کرده است.

وی بیان کرد: حدود هزار و ۵۰۰ واحد فونداسیون آنها اجرا شده و ۵۰۰ واحد مرحله اسکلت، ۱۵۰ واحد مرحله سقف، ۷۰ واحد مرحله سفت‌کاری و پنج واحد نازک‌کاری آنها به اتمام رسیده است، حدود ۵۰۰ واحد هم با بانک مسکن انعقاد قرارداد انجام داده‌اند.

داعی گفت: علاوه بر اقدامات اعلام شده، درخصوص ۲۸۲ واحد برای بهره‌مندی مددجویان کمیته امداد اراضی به‌صورت رایگان واگذار شده که به میزان حدود ۳.۷ هکتار در سطح استان است.

وی افزود: دیوان محاسبات کشور اخیرا گزارشی از پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور که از موضوعات اولویت‌دار حسابرسی و نظارتی این دستگاه در تحقق شعار سال (تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها) است را منتشر کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: براساس گزارش این دستگاه نظارتی از پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن و رتبه‌بندی استان‌های سراسر کشور از نظر اجرایی شدن این طرح، استان خراسان جنوبی حائز رتبه پنجم در پیشرفت فیزیکی طرح اقدام ملی مسکن بین استان‌های سراسر کشور شده است.

وی افزود: البته در گزارش دیوان محاسبات کشور به این نکته اشاره شده که در برخی استان‌های کشور ادغام پروژه‌های مسکن مهر یا انتقال واحدهای آماده و با پیشرفت بالا به طرح اقدام ملی مسکن، موجب افزایش پیشرفت فیزیکی در این رتبه‌بندی شده و این نکته قابل تاکید است که خراسان جنوبی در سال ۱۳۹۸ و همزمان با آغاز طرح اقدام ملی مسکن در کشور جشن اتمام پروژه‌های مسکن مهر را به عنوان چهارمین استان در کشور برگزار کرد و عملا پروژه و واحد آماده‌ای وجود نداشته که در قالب طرح اقدام ملی مسکن لحاظ شود.

داعی تصریح کرد: بنابراین کسب رتبه پنجم استان خراسان جنوبی در این گزارش با پیشرفت فیزیکی متوسط ۱۸ درصد فقط مختص طرح اقدام ملی مسکن بوده و چه بسا با بررسی و لحاظ کردن موضوع فوق، رتبه استان بهتر از این هم باشد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها