تاریخ انتشار : یکشنبه 2 ژانویه 2022 - 18:31
کد خبر : 183540

سرنوشت پسماندهای پالایشگاه گاز ایلام چه می‌شود؟

سرنوشت پسماندهای پالایشگاه گاز ایلام چه می‌شود؟

ایسنا/ایلام مسئول واحد حفاظت محیط زیست شرکت پالایش گاز ایلام گفت: پسماندهای پالایشگاه گاز ایلام در دسته‌های عادی، صنعتی، ویژه ، عفونی و کشاورزی شناساسایی و دسته بندی و کد گذاری می‌شوند. «مهدی منصوری» اظهار کرد:  پسماندهای این پالایشگاه براساس قانون مدیریت پسماند مصوب سال ۸۳ به ۵ دسته تفکیک و طی قرارداد پژوهشی با یکی

سرنوشت پسماندهای پالایشگاه گاز ایلام چه می‌شود؟

ایسنا/ایلام مسئول واحد حفاظت محیط زیست شرکت پالایش گاز ایلام گفت: پسماندهای پالایشگاه گاز ایلام در دسته‌های عادی، صنعتی، ویژه ، عفونی و کشاورزی شناساسایی و دسته بندی و کد گذاری می‌شوند.

«مهدی منصوری» اظهار کرد:  پسماندهای این پالایشگاه براساس قانون مدیریت پسماند مصوب سال ۸۳ به ۵ دسته تفکیک و طی قرارداد پژوهشی با یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور، شناسایی، دسته بندی و شامل پسماندهای عادی، صنعتی، ویژه ، عفونی و کشاورزی شناساسایی و دسته بندی و کد گذاری می‌شوند.

وی با بیان اینکه پسماندهای عادی توسط نزدیکترین دهیاری بر اساس بند ۷ قانون مدیریت پسماند جمع آوری و به محل دفن مورد تایید سازمان محیط زیست انتقال می‌یابد، گفت: پسماندهای صنعتی بعد از تفکیک در مبدا و مشخص شدن قابلیت فروش یا غیر فروش و بازیافت جهت امحاء به واحد متولی ارجاع می گردد.

وی با بیان اینکه پسماند ویژه بر اساس ماهیت خطرناک بودن به جایگاه نگهداری موقت انتقال یافته و بعد از ثبت مقادیر آن در سامانه سازمان محیط زیست از طریق شرکت‌های ذیصلاح تحت نظارت ا ین سازمان امحاء می‌شوند، تصریح کرد: پسماندهای عفونی که مقدار آن بسیار ناچیز است در محل درمانگاه صنعتی جمع آوری و به بیمارستان طرف قرارداد جهت امحاء ارسال می‌شوند و پسماند کشاورزی نیز توسط پیمانکار فضای سبزجمع آوری و مطابق قوانین زیست محیطی مدیریت می شود.

مسئول واحد حفاظت محیط زیست شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در این مکان صنعتی در ناحیه فرآیندی ایستگاه‌های تفکیک اولیه و جمع آوری پسماند احداث شده که به صورت دوره‌ای و منظم توسط واحد حمل و نقل پالایشگاه هر کدام از پسماندها به محل فروش یا جایگاه موقت انتقال می‌یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام، منصوری با اشاره به اینکه در ناحیه غیر فرآیندی برای جمع‌آوری پسماندهای غیر فرآیندی  از ماشین های مکانیزه دهیاری طرف قرارداد، به صورت روزانه استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: در دفتر کار همکاران برای مدیریت پسماند های کاغذی، سطل های مخصوص قرار داده شده که پسماندهای کاغذی از مابقی پسماندهای جداسازی و به صورت جداگانه جمع آوری می‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها