تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 19:31
کد خبر : 15942

شهرداری‌های استان سمنان امسال برای هر شهروند چقدر هزینه می‌کنند؟

شهرداری‌های استان سمنان امسال برای هر شهروند چقدر هزینه می‌کنند؟

ایسنا/سمنان به گفته مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان با افزایش بودجه شهرداری‌ها در شهرهای بیست‌ویک‌گانه این استان سرانه هر شهروند در استان از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. راضیه شهاب در گردهمایی شهرداران استان سمنان با اشاره به ارتباط مسقیم افزایش سرانه شهروندان

شهرداری‌های استان سمنان امسال برای هر شهروند چقدر هزینه می‌کنند؟

ایسنا/سمنان به گفته مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان با افزایش بودجه شهرداری‌ها در شهرهای بیست‌ویک‌گانه این استان سرانه هر شهروند در استان از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

راضیه شهاب در گردهمایی شهرداران استان سمنان با اشاره به ارتباط مسقیم افزایش سرانه شهروندان با خدمات ارائه شده در شهرها اظهار کرد: در مجموع امسال سرانه هر شهروند در این استان پهناور در مقایسه با سال پیش از آن بالغ بر ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، استان سمنان دارای ۷۳۲ هزار نفر جمعیت و ۲۱ شهر است افزود: ۸۰ درصد جمعیت استان سمنان را جمعیت شهری تشکیل می دهد که این‌میزان ۵۶۲ هزار نفر است.

وی تصریح کرد: بودجه مصوب شهرداری های استان در سال ۹۹ بالغ بر  ۹۷۰ میلیارد تومان بود که سرانه هر شهروند با توجه به این اعتبار، به ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود ۳۲ درصد بودجه مصوب شهرداری‌های استان در سال ۹۹، معادل ۸۰۰ میلیارد تومان امکان تحقق دارد.

وی با بیان اینکه بودجه مصوب شهرداری های استان در سال جاری به ۱۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت خاطرنشان کرد: میزان سرانه هر شهروند این استان نیز به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

شهاب گفت: در مجموع در سال جاری نسبت به سال ۹۹، بودجه مصوب شهرداری ها ۱۳ درصد و سرانه هر شهروند بالغ بر ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه واریزی اداره کل امور مالیاتی به شهرداری های استان در سال ۹۹، مبلغ ۱۶۲ میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته است اظهار کرد: ۱۶ درصد از بودجه سال ۹۹ شهرداری های استان، مربوط به واریزی های امور مالیاتی است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان اضافه کرد: در سال ۹۹ بالغ بر ۷۸ میلیارد تومان مجموع واریزی های شهرداری های استان از سازمان همیاری شهرداری‌های کشور است که نسب به سال ۹۸، این‌میزان ۱۱۸ درصد رشد داشته است.

این مدیر مسوول یادآوری کرد: در سال گذشته ۸ درصد بودجه شهرداری‌ها از محل واریزی های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور تامین شد.

وی از بسترسازی برای اعطای تسهیلات به شهرداری ها خبر داد و گفت: در همین راستا شهرداری های استان برای دریافت  ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات معرفی شدند که مبلغ ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته است.

شهاب افزود: اگرچه شهرداری‌های استان در سال ۹۹ به نسبت قبل از ظرفیت اوراق تسویه، بهره گرفتند اما هنوز از این نظر با نقطه ایده آل و مطلوب فاصله داریم که نیازمند تلاش ویژه تر است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها