تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 22:39
کد خبر : 25661

ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی خراسان رضوی در مهر ماه به ۶۶ درصد رسید

ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی خراسان رضوی در مهر ماه به ۶۶ درصد رسید

 معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: درصد اشغال واحدهای اقامتی در ۱۸ روز ابتدایی مهر ماه از میان واحدهای بازگشایی شده به ۶۶ درصد رسید. یوسف بیدخوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان اشغال واحدهای اقامتی در مهر ماه اظهار کرد: در مهر ماه اوضاع خوبی داشتیم

ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی خراسان رضوی در مهر ماه به ۶۶ درصد رسید

 معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: درصد اشغال واحدهای اقامتی در ۱۸ روز ابتدایی مهر ماه از میان واحدهای بازگشایی شده به ۶۶ درصد رسید.

یوسف بیدخوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان اشغال واحدهای اقامتی در مهر ماه اظهار کرد: در مهر ماه اوضاع خوبی داشتیم که پس از دهه پایانی صفر این روند ادامه پیدا کرد و در ایام تولد پیامبر اکرم(ص) واحدهای اقامتی وضعیت رضایت‌بخشی نسبت به گذشته داشت.

وی افزود: با توجه به تشدید نظارت‌هایی که در این حوزه داشته‌ایم، واحدهای اقامتی روی موضوع پروتکل‌های بهداشتی و کیفیت خود دقت‌های لازم را دارند. البته در مساله برخورد با شیوع کرونا و پیشگیری از آن کارنامه خوبی داشته و در نظر داریم این کارنامه خوب را تا پایان دوران کرونا و پیک ششم حفظ کنیم.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین با توجه به واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی کارکنان تاسیسات گردشگری، واحدهای اقامتی در سطح مشهد و خراسان رضوی به لحاظ سطح ایمنی کارکنان وضعیت قابل قبولی دارد و تمام هم‌وطنان می‌توانند با خیالی آسوده از ظرفیت واحدهای اقامتی در مشهد استفاده کنند.

بیدخوری با اشاره به درصد اشغال واحدهای اقامتی در ۱۸ روز ابتدایی مهر ماه خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۷۴۴ واحد اقامتی در خراسان رضوی ۱۵۰۵ واحد معادل ۸۳ درصد واحدها بازگشایی شده‌اند. در این مدت بیش از یک میلیون و ۹۰ هزار اقامت در تمام واحدهای اقامتی خراسان رضوی از جمله هتل و متل، هتل‌ آپارتمان، میهمان‌پذیر، خانه مسافر و خانه‌های بوم‌گردی ثبت شده که درصد اشغال واحدهای اقامتی را به ۶۶ درصد رسانده است.

وی افزود: ظرفیت اشغال هتل و متل‌های بازگشایی شده در این مدت ۶۲ درصد، هتل‌آپارتمان‌ها ۶۵ درصد، میهمان‌پذیرها ۷۱ درصد، خانه‌های مسافر ۶۸ درصد و خانه‌های بوم‌گردی ۶۵ درصد بوده است.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در خصوص درصد اشغال واحدهای اقامتی در دهه پایانی صفر عنوان کرد: در دهه پایانی صفر بیش از ۶۴۰ هزار اقامت با ۶۷ درصد اشغال در واحدهای اقامتی به ثبت رسیده است. از میان واحدهای اقامتی بازگشایی شده، ظرفیت اشغال هتل و متل‌ها ۶۰ درصد، هتل‌آپارتمان‌ها ۶۶ درصد، میهمان‌پذیرها ۷۶ درصد، خانه‌های مسافر ۶۹ درصد و خانه‌های بوم‌گردی نیز ۶۴ درصد بوده است.

بیدخوری در خصوص ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی خراسان رضوی در سه روز پایانی دهه آخر صفر تصریح کرد: در سه روز پایانی دهه آخر صفر بیش از ۲۵۰ هزار اقامت با ۸۸ درصد اشغال در واحدهای اقامتی به ثبت رسیده است. از میان واحدهای اقامتی بازگشایی شده، ظرفیت اشغال هتل و متل‌ها در این مدت ۸۹ درصد، هتل‌آپارتمان‌ها ۷۷ درصد، میهمان‌پذیرها ۹۲ درصد، خانه‌های مسافر ۸۰ درصد و خانه‌های بوم‌گردی نیز ۱۰۰ درصد بوده است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها