عاملان حریق مراتع اقلید دستگیر شدند

 فرمانده انتظامی اقلید در استان فارس، از شناسایی و دستگیری عاملان آتش سوزی ۱۵ هکتار از مراتع کوهستانی هفته گذشته “دشت بکان” خبر داد.

سرهنگ مراد صارمی بیان کرد: حدود ۱۰ روز قبل ماموران انتظامی اقلید از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از آتش‌سوزی مراتع کوهستانی “دشت بکان” مطلع و بلافاصله به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پلیس فارس، صارمی افزود: این آتش‌سوزی که در ارتفاعات شعله‌ور شده و با فرا گرفتن بیش از ۱۵ هکتار از پوشش‌های جنگلی ادامه یافته بود با تلاش‌های پلیس، نیرهای مردمی و همچنین دستگاه‌های امدادی و اداره منابع طبیعی کنترل و خاموش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید” با بیان اینکه شناسایی عامل آتش سوزی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: ماموران انتظامی با اشراف اطلاعاتی و بررسی‌های فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص ۲ نفر را شناسایی کرده و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

صارمی با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه به جرم خود مبنی بر آتش‌سوزی اقرار کرده‌اند، گفت: عاملان آتش‌سوزی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید