تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 2:06
کد خبر : 15057

فعالیت جبهه جهادگران ایران اسلامی و جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی فاقد وجاهت قانونی است

فعالیت جبهه جهادگران ایران اسلامی و جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی فاقد وجاهت قانونی است

حمزه امرائی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور با تشریح این موضوع که رویکرد کمیسیون ماده ۱۰ حمایت از فعالیت قانونمند احزاب و جبهه های حزبی است؛ گفت:انتظار داریم احزاب و گروه های سیاسی و جبهه های حزبی با فعالیت قانونمند و مسئولانه خود در زمینه تقویت و تحقق

فعالیت جبهه جهادگران ایران اسلامی و جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی فاقد وجاهت قانونی است

حمزه امرائی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور با تشریح این موضوع که رویکرد کمیسیون ماده ۱۰ حمایت از فعالیت قانونمند احزاب و جبهه های حزبی است؛ گفت:انتظار داریم احزاب و گروه های سیاسی و جبهه های حزبی با فعالیت قانونمند و مسئولانه خود در زمینه تقویت و تحقق زمینه های مشارکت گسترده در انتخابات ۲۸خرداد اثرگذار باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت کشور، حمزه امرائی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور گفت:  در جلسه امروز کمیسیون احزاب  تقاضای تاسیس سه تشکل سیاسی شامل جمعیت فرزندان انقلاب اسلامی(با گستره استانی)؛حزب نسل نو و حزب نیکان استان لرستان طرح و رسیدگی شد و کمیسیون با تاسیس این تشکل ها موافقت کرد.ضمنا در خصوص جمعیت فرزندان انقلاب اسلامی و حزب نیکان استان لرستان مقرر شد نسبت به رفع ایرادات مرامنامه و اساسنامه اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: مصوبات کمیسیون به هیات موسس احزاب مزبور  ابلاغ می شود و هیات موسس می بایست مطابق شرایط قانونی حداکثر ظرف شش ماه از ابلاغ مصوبه با هماهنگی دبیرخانه کمیسیون نسبت به برگزاری مجمع عمومی تاسیس  اقدام نمایند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در خصوص دستور کار دیگر نشست امروز کمیسیون گفت: تقاضای صدور  پروانه فعالیت حزب بینش مردم استان سمنان در کمیسیون طرح و رسیدگی و مورد  موافقت قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه امروز کمیسیون گزارش مجمع عمومی حزب اصلاحات مردمی ایران اسلامی طرح وضمن عدم احراز صلاحیت دو نفر از اعضای شورای مرکزی صلاحیت سایر اعضای آن شورا تایید شد.

امرائی خاطر نشان کرد: گزارش مجمع عمومی کانون همبستگی فرهنگیان ایران در کمیسیون طرح ومقرر شد کانون مزبور حداکثر ظرف سه ماه نسبت به برگزاری مجمع عمومی و اصلاح ایرادات  مرامنامه و اساسنامه اقدام نماید در غیر اینصورت امکان فعالیت قانونی نخواهد داشت.

دبیر کمیسیون ماده احزاب در ادامه با اشاره به بررسی صلاحیت مسولان شعب استانی در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: صلاحیت مسولان شعب مجمع ایثارگران در استان آذربایجان شرقی، حزب همدلی مردم تحول خواه در استان آذربایجان غربی، حزب ندای ایرانیان و مجمع ایثارگران در استان ایلام، حزب مردم سالاری در استان یزد،  حزب پیشرو اصلاحات در استان خراسان رضوی، جامعه اسلامی کارگران، کانون تربیت اسلامی و کانون دانش آموختگان اسلامی شبه قاره هند در استان خوزستان بررسی و  تایید شد لذا فعالیت شعب مذکور مطابق ضوابط قانونی بلامانع می باشد.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور  با تاکید بر اینکه عناوین ۱۲ جبهه حزبی که مطابق شرایط و روال قانونی و با اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ تشکیل شده اند در رسانه ها منتشر شده است، افزود: با توجه به گزارش ارائه شده در جلسه مبنی بر فعالیت با عنوان جبهه جهادگران ایران اسلامی و با توجه به عدم انجام روال قانونی تشکیل و فعالیت آن همانگونه که قبلا اعلام شد فعالیت با عنوان جبهه مزبور  از نظر کمیسیون فاقد وجاهت قانونی است و متقاضیان تشکیل جبهه باید فرآیند ذکر شده در قانون احزاب را طی نمایند و در صورت ادامه فعالیت با عنوان مذکور به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.

امرائی تصریح کرد: همین وضعیت در خصوص  جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی نیز مصداق دارد و فعالیت این جمعیت نیز فاقد وجاهت قانونی است و در صورت ادامه فعالیت با این عنوان به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.
دبیر کمیسیون ماده احزاب در پایان خاطر نشان کرد: از  خبرگزاری ها و رسانه ها انتظار می رود در اطلاع رسانی خود  شرایط و الزامات قانونی فعالیت احزاب و جبهه های حزبی را ملحوظ نمایند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها