تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 نوامبر 2021 - 15:34
کد خبر : 95583

لزوم تدوین لایحه بازنگری طبقات ساختمانی به‌ ویژه در بافت فرسوده

لزوم تدوین لایحه بازنگری طبقات ساختمانی به‌ ویژه در بافت فرسوده

یک عضو شورای شهر تهران بر لزوم تدوین لایحه بازنگری طبقات ساختمانی به‌ویژه در بافت فرسوده تاکید کرد. به گزارش ایسنا، میثم مظفر در بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر نوسازی بافت فرسوده در پایتخت گفت: باید بازنگری صریحی در ضوابط و قوانین تراکم ساخت و ساز متناسب با شرایط

لزوم تدوین لایحه بازنگری طبقات ساختمانی به‌ ویژه در بافت فرسوده

یک عضو شورای شهر تهران بر لزوم تدوین لایحه بازنگری طبقات ساختمانی به‌ویژه در بافت فرسوده تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، میثم مظفر در بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر نوسازی بافت فرسوده در پایتخت گفت: باید بازنگری صریحی در ضوابط و قوانین تراکم ساخت و ساز متناسب با شرایط به ویژه در بافت فرسوده تدوین شود.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ روز است که از دوره مسئولیت شورا و شهرداری می‌گذرد؛ ولی متاسفانه هنوز قفل نوسازی بافت فرسوده باز نشده است و انتظار ما این است که هرچه زودتر شهرداری در این بخش سرعت عمل داشته باشد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به تغییرات در معاونت شهرسازی شهرداری تهران دیگر جای آزمون و خطا نیست و هرچه زودتر باید قفل نوسازی بافت فرسوده به‌ویژه در برخی از مناطق با نگاه و تسهیلات ویژه باز شود.

مظفر تاکید کرد: اخیرا بنده بازدیدهایی را از مناطق ۱۷ و ۱۰ داشتم و در طرح رصد نیز به شهروندان این منطقه قول دادم موارد و مشکلات آنها را در صحن شورا پیگیری کنم و یکی از موانع و مشکلات این منطقه بحث نوسازی بافت فرسوده به دلیل عرض کم معابر این منطقه است که باید به این موضوع نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: مناطق ۱۷ و ۱۰ دارای عرض معابر خیلی کم هستند که در بحث نوسازی بافت فرسوده باید نگاه ویژه‌ای به این مناطق داشته باشیم و اختصاص سه طبقه در عرض سه متر برای این مناطق توجیه اقتصادی ندارد.

این عضو شورای شهر تهران از شهرداری تهران خواست هرچه زودتر لایحه بازنگری طبقات به‌ویژه در بخشی از بافت فرسوده را تهیه و با درنظر گرفتن مکانیزم تشویقی آن را در اختیار شورای شهر تهران قرار گیرد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها