تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 17:23
کد خبر : 153641

هشدار زنگنه نسبت به زیر سوال بردن دستاوردهای نظام توسط نمایندگان

هشدار زنگنه نسبت به زیر سوال بردن دستاوردهای نظام توسط نمایندگان

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس نسبت به زیر سوال بردن دستاوردهای نظام در جریان بررسی بودجه در مجلس هشدار داد. به گزارش ایسنا، محسن زنگنه در تذکری در جلسه علنی بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصل 67 قانون اساسی گفت: ما در ابتدای ورود به مجلس در برابر قرآن مجید به خدای

هشدار زنگنه نسبت به زیر سوال بردن دستاوردهای نظام توسط نمایندگان

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس نسبت به زیر سوال بردن دستاوردهای نظام در جریان بررسی بودجه در مجلس هشدار داد.

به گزارش ایسنا، محسن زنگنه در تذکری در جلسه علنی بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصل 67 قانون اساسی گفت: ما در ابتدای ورود به مجلس در برابر قرآن مجید به خدای قادر متعادل سوگند یاد کردیم که با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد دهیم پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاورد انقلاب اسلامی ملت ایران باشیم. همچنین گفته ایم از قانون اساسی دفاع می‌کنیم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهارنظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آن ها را مدنظر داشته باشیم.

وی افزود: در روزهایی که بحث بودجه مطرح است برخی دوستان برای اینکه نمایندگان را تهییج کنند برای منطقه خود یا برای پیشنهاد خود رأی بگیرند متاسفانه قسم نامه را زیر پا می گذارند، ما تکلیف نداریم برای گرفتن رأی، چیزی را بر زبان بیاوریم که صدها دستاورد جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرد. ما مجلس امید نام گرفته ایم آیا واقعا کسانی که از رسانه ملی صدای ما را می شنوند از ما امید دریافت می کنند یا به آن ها یاس و ناامیدی تزریق می کنیم؟

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: بر فرض دفاعی می کنیم و پیشنهاد ما رأی نمی آورد تکلیف قانونی و شرعی دیگری جز این نداریم اما در همین چند جلسه کشاورزی کشور را با خاک یکسان کردیم، صنعت و معدن، نفت، پتروشیمی و بعضی از استان ها را با واژه هایی مطرح کردیم که به عنوان فردی که اقتصاد پهلوی را مطالعه کرده ام و اقتصاد ایران را مشاهده می کنم با توجه به شرایط تحریمی با مشکلاتی مواجه است باید در بیان صحبت ها مسائل را رعایت کنیم.

نماینده تربت حیدریه در مجلس یادآور شد: با وجود اینکه نام شهید سلیمانی را می بریم باید مراقبت کنیم در بحث های خودمان خدایی نکرده دستاوردهای جمهوری اسلامی زیر سوال نرود، واقعیت قضیه این است که در هر حوزه ای نگاه کنیم با توجه به واقعیت های موجود دنیا و کشور بعضی آسیب ها طولانی مدت است از این رو خواهش می کنم برای گرفتن رأی هیچ وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی نداریم که دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببریم و فردای قیامت جوابگوی شهدا و امام و بقیه مردم باشیم.

به گزارش ایسنا، نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این اخطار، گفت: دوستان در نطق ها، دفاع و مخالفت ها باید مراقبت کنیم دچار ظلم نشویم، بزرگ ترین ظلم به نظام مقدس که بر پایه خون شهدا دستاوردهای بسیاری داشته، زیر سوال بردن دستاوردها است، انتظار می رود دوستان مراعات بیشتری داشته باشند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها