تاریخ انتشار : جمعه 26 نوامبر 2021 - 14:52
کد خبر : 124336

ورود ۷۱۰۰ استادکار و هنرآموز جدید به هنرستان‌ها در مهر ۱۴۰۱

ورود ۷۱۰۰ استادکار و هنرآموز جدید به هنرستان‌ها در مهر ۱۴۰۱

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در هنرستان‌ها گفت: امسال ۷۵۰۰ استادکار و هنرآموز جدید وارد سیستم شدند و اکنون در حال طی فرایند آموزش هستند. پیش‌بینی ما برای مهر ۱۴۰۱ نیز مقرر شده است که حدود ۷۱۰۰ نفر دیگر در این بخش

ورود ۷۱۰۰ استادکار و هنرآموز جدید به هنرستان‌ها در مهر  ۱۴۰۱

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در هنرستان‌ها گفت: امسال ۷۵۰۰ استادکار و هنرآموز جدید وارد سیستم شدند و اکنون در حال طی فرایند آموزش هستند. پیش‌بینی ما برای مهر ۱۴۰۱ نیز مقرر شده است که حدود ۷۱۰۰ نفر دیگر در این بخش پذیرفته شده و وارد آموزش‌های هنرستانی شوند.

مصطفی آذرکیش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت فضا، نیروی انسانی و تجهیزات هنرستان‌ها اظهار کرد: امسال به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است. قطعا نیاز به نیروی انسانی ماهر داریم که بتواند منابع مختلفی را به خدمت بگیرد تا تولید باکیفیت داشته باشیم. از نیروی انسانی به عنوان سرمایه یاد می‌کنند.

وی افزود: در حوزه فضای هنرستانی نیز طبق اعلام روسای جامعه خیرین مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی مدارس در آخرین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، اولویت ساخت مدرسه در دوره متوسطه به هنرستان‌ها داده شد و خیرین مدرسه ساز شعار مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و ساخت و تجهیز هنرستان‌ها را تعیین و مدنظر قرار داده‌اند. امیدواریم با این رویکرد، اتفاقات خوبی را در حوزه ساخت هنرستان‌ها در کشور شاهد باشیم.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حوزه تجهیزات هم اخیرا ۳۸۸ میلیارد تومان از محل فروش دو درصد گاز توسط سازمان نوسازی مدارس به حساب ادارات کل نوسازی استان‌ها برای خرید تجهیزات هنرستان‌ها واریز شد گفت: میزان دقیق این درآمد به فروش گاز بستگی دارد، ولی پیش‌بینی ما این بوده است که این رقم به ۴۳۷ میلیارد تومان برسد که تاکنون ۳۸۸ میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی ادامه داد: ادارات نوسازی با هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش و ادارات فنی‌وحرفه‌ای نسبت به خرید تجهیزات اقدام می‌کنند. حدود یک سال و هشت ماه گذشته بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌ها به حساب ادارات کل واریز شده بود.

آذرکیش با اشاره به اینکه از سوی دیگر استمرار دریافت تجهیزات هنرستان‌ها متناسب با رشته‌های تخصصی از برخی صنایع و همچنین بخش خصوصی را نیز شاهد هستیم گفت: به عنوان مثال ایران‌خودرو در تجهیز هنرستان‌هایی که دارای رشته مکانیک خودرو هستند به ما کمک می‌کند و اخیرا بیش از ۲۶۵ موتور خودرو به ۳۰ استان ارسال شده است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در حوزه نیروی انسانی نیز ۷۵۰۰ استادکار و هنرآموز جدید وارد سیستم شدند و اکنون در حال طی فرایند آموزش هستند. پیش‌بینی ما برای مهر ۱۴۰۱ نیز مقرر شده است که حدود ۷۱۰۰ نفر دیگر در این بخش پذیرفته شده و وارد آموزش‌های هنرستانی شوند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها