تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 12:05
کد خبر : 67975

وضعیت تامین بذر گندم در جنوب استان کرمان چگونه است؟

وضعیت تامین بذر گندم در جنوب استان کرمان چگونه است؟

ایسنا/کرمان رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: برخی از طرف قراردادهای ما به بهانه خشکسالی گندم بذری به ما نفروختند و فقط تواتستیم ۵۹۰۰ تن گندم بذری خریداری کنیم و ۱۱۰۰ تن دیگر نیز از استان های دیگر خریداری کردیم و در حال خریداری بذر گندم بیشتر هستیم. “سعید برخوری” امروز ۹ آبان ماه در

وضعیت تامین بذر گندم در جنوب استان کرمان چگونه است؟

ایسنا/کرمان رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: برخی از طرف قراردادهای ما به بهانه خشکسالی گندم بذری به ما نفروختند و فقط تواتستیم ۵۹۰۰ تن گندم بذری خریداری کنیم و ۱۱۰۰ تن دیگر نیز از استان های دیگر خریداری کردیم و در حال خریداری بذر گندم بیشتر هستیم.

“سعید برخوری” امروز ۹ آبان ماه در دومین جلسه کمیسیون هماهنگی تعزیرات استان کرمان گفت: براساس دستورالعمل ها ما موظفیم که ۷۶ درصد بذر گندم مورد نیاز منطقه را تامین کنیم که تاکنون ۸۶ درصد بذر مورد نیاز جنوب استان کرمان را تامین کرده ایم.
وی با یادآوری اتفاقات سال گذشته درباره گندم در جنوب استان کرمان، اظهار کرد: اوایل سال گذشته قیمت دولتی گندم کیلویی ۴۰۰۰ تومان بود درحالی که دلالان گندم را حدود ۶۰۰۰ تومان از کشاورز خریداری می کردند.
رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان ادامه داد: برخی از طرف قراردادهای ما به بهانه خشکسالی گندم بذری به ما نفروختند و فقط تواتستیم ۵۹۰۰ تن گندم بذری خریداری کنیم و ۱۱۰۰ تن دیگر نیز از استان های دیگر خریداری کردیم و در حال خریداری بذر گندم بیشتر هستیم.
“مسلم مروجی” رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۵۰۰۰ واحد مورد بازرسی قرار گرفت و در این راستا ۸۱۰ پرونده تشکیل شد.
وی شرایط توزیع کالاهای اساسی را از ابتدای سال تاکنون خوب ارزیابی کرد و در ادامه از کمبود نیرو نالید و گفت: به دلیل کمبود نیرو با وجود تلاش ها، خروجی موردنظر نداریم.
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها