تاریخ انتشار : شنبه 30 اکتبر 2021 - 21:11
کد خبر : 33111

پارلمان تونس درباره مرگ مشکوک جوان زندانی تحقیق می‌کند

پارلمان تونس درباره مرگ مشکوک جوان زندانی تحقیق می‌کند

کمیته تحقیقات پارلمان تونس تحقیقات خود درباره ابعاد مختلف مرگ مشکوک یک جوان در بازداشتگاهی در این کشور را آغاز کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العربی الجدید، کمیته تحقیقات پارلمان تونس چهار ماه پس از مرگ مشکوک جوانی به نام عبد السلام زیان در بازداشتگاهی در استان صفاقس تحقیقات خود در این

پارلمان تونس درباره مرگ مشکوک جوان زندانی تحقیق می‌کند

کمیته تحقیقات پارلمان تونس تحقیقات خود درباره ابعاد مختلف مرگ مشکوک یک جوان در بازداشتگاهی در این کشور را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العربی الجدید، کمیته تحقیقات پارلمان تونس چهار ماه پس از مرگ مشکوک جوانی به نام عبد السلام زیان در بازداشتگاهی در استان صفاقس تحقیقات خود در این زمینه را با گفتگو با تمامی اعضای خانواده و وکیل او آغاز کرد.

این جوان تونسی که منع رفت‌وآمدها را نقض کرده بود، دوم مارس گذشته همراه با برادرش در شهر الشیحیه به دلیل درگیری لفظی با یگان‌های امنیتی بازداشت شد، این دو جوان در بازداشتگاه بودند تا اینکه دادگاه بدوی صفاقس دستور داد آن دو را به اتهام رعایت نکردن محدودیت‌های رفت‌وآمد و تهدید لفظی مامور دولتی هنگام انجام وظیفه به زندان منتقل کنند.

مرگ زیان اعتراض خانواده، نزدیکان و دوستان او و نیز محکومیت‌های برخی جمعیت‌ها و نهادها را در خصوص ابعاد مشکوک مرگ او به دنبال داشت که در ادامه دادستان کل صفاقس دستور آغاز تحقیقاتی درباره این پرونده را صادر کرد.

خانواده زیان با اشاره به بیماری دیابت فرزندشان، علت مرگ او را تزریق نکردن انسولین دانسته و از نمایندگان پارلمان تونس خواستند از حق فرزند آنها دفاع کرده و گزارش پزشکی قانونی در این خصوص را رسانه‌ای کنند.

آنها با تاکید بر اینکه از حق فرزندشان کوتاه نخواهند آمد و تمامی کسانی را که در مرگ او دست داشتند، به محاکمه خواهند کشاند، محرومیت اعمال شده در حق فرزندشان را در سطح قتل عمد دانسته و تاکید کردند: تاخیر در ارائه گزارش پزشکی قانونی، ابهامات موجود در آن و سکوت کمیته پزشکی و قاضی تحقیقات همگی نشان می‌دهند که به صورت جدی به این پرونده رسیدگی نمی‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها