تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 23:26
کد خبر : 17870

پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا، اعتبار بیشتری می‌گیرند

پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا، اعتبار بیشتری می‌گیرند

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حداکثر ۱۰ درصد اعتبارات استان به شرط تخصیص یک سوم اعتبار در سال اول به پروژه‌های جدید اختصاص می‌یابد، گفت: پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا در سال جاری در اولویت تخصیص اعتبار هستند. علی بهدانی، امروز چهارشنبه ۵

پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا، اعتبار بیشتری می‌گیرند

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حداکثر ۱۰ درصد اعتبارات استان به شرط تخصیص یک سوم اعتبار در سال اول به پروژه‌های جدید اختصاص می‌یابد، گفت: پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا در سال جاری در اولویت تخصیص اعتبار هستند.

علی بهدانی، امروز چهارشنبه ۵ خرداد در نشست خبری اظهار کرد: ۴۹۰ میلیارد تومان معادل ۵۷.۵ درصد تخصیص از محل‌های مختلف در بحث اعتبارات عمرانی در سال گذشته داشتیم.

به گزارش ایسنا، وی از رشد ۹۳ درصدی اعتبارات توازن ملی از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در پایان سال ۹۹ از سرجمع ردیف های مختلفی که به استان ابلاغ شد در مبحث اعتبارات عمرانی ۸۵۳ میلیارد تومان ابلاغ اعتبار برای استان داشتیم.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تخصیص طی سال‌های اخیر تغییر کرده و در قالب اوراق و نقدی انجام می شود، اظهار کرد: در بحث اعتبارات هزینه‌ای در پایان سال گذشته مبلغ ۳۸۹ میلیارد تومان اعتبار از جمع ردیف‌های مختلف به استان ابلاغ شده که معادل ۹۹.۸۵ درصد تخصیص اعتبار به جز از یک ردیف و دستگاه، تخصیص سایر دستگاه ها کامل شده است.

بهدانی ادامه داد: در سال گذشته با بحث افزایش حقوق کارمندان دولت مواجه شدیم که بار مالی حدود ۵۰ درصدی ایجاد کرد. در استان خراسان جنوبی نیز حدود ۶۸ میلیارد تومان بار مالی برای استان به دنبال داشت که توانستیم با رایزنی اعتبار را برای استان تامین کنیم.

وی گفت: در مورد درآمدهایی که قانون در سال گذشته پیش‌بینی کرده بود رقم ۴۲۰ میلیارد تومان مصوب قانون بود که در پایان سال گذشته، رقم ۵۵۳ میلیارد تومان عملکرد استان بر اساس گزارش سازمان اقتصاد دارایی و کمیته درآمدهای استان محقق شد که معادل ۱۳۳ درصد مازاد درآمد داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مقایسه ابلاغی اعتبارات سال گذشته با امسال در ابتدای سال را داشته باشیم در بحث اعتبارات هزینه‌ای از رشد ۵۵ درصدی، اعتبارات تملک رشد ۲۵ درصدی، حوزه نفت ۲۳۰ درصد افزایش و در بحث ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز حدود ۴۰ درصد افزایش را شاهد هستیم.

انتای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها