تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 ژوئن 2024 - 15:34
کد خبر : 208689

پنجره دوجداره صد سال عمر می کند!

پنجره دوجداره صد سال عمر می کند!

پنجره دوجداره صد سال عمر می کند! زمان تعویض پنجره ها یک سوال رایج است که از ما پرسیده می شود. آیا می‌دانستید که تعویض پنجره‌های خانه می‌تواند تا 74 درصد بازدهی سرمایه‌تان را به همراه داشته باشد؟ اگر میخواهید خانه خود را بفروشید، در هزینه های انرژی خود صرفه جویی کنید، یا صرفاً به

پنجره دوجداره صد سال عمر می کند!

زمان تعویض پنجره ها یک سوال رایج است که از ما پرسیده می شود. آیا می‌دانستید که تعویض پنجره‌های خانه می‌تواند تا 74 درصد بازدهی سرمایه‌تان را به همراه داشته باشد؟

اگر میخواهید خانه خود را بفروشید، در هزینه های انرژی خود صرفه جویی کنید، یا صرفاً به نقطه ای رسیده اید که تعویض پنجره تنها گزینه است، ما به شما کمک می کنیم بفهمید چه زمانی باید پنجره های خود را تعویض کنید.

برای اطلاع از 10 نشانه ای که خبر از زمان تعویض پنجره ها می دهند، به خواندن ادامه دهید. کسی چه می داند، ممکن است زمان تماس با یک شرکت تعویض پنجره فرا رسیده باشد.

1. وقتی سن پنجره ها بالا رفته

سن پنجره های شما نشانگر خوبی برای زمانی است که آنها نیاز به تعویض دارند.

در حالی که پنجره‌های قدیمی ممکن است هنوز مشکلی نداشته باشند، این احتمال وجود دارد که خیلی کارآمد نباشند. پنجره هایی که بالای 20 سال، سن دارند باید تعویض شوند.

اگر دهه‌ها در خانه خود زندگی کرده‌اید و هرگز پنجره‌ها را تعویض نکرده‌اید، پنجره ها احتمالا هنگام ساخت خانه نصب شده اند.

پنجره های قدیمی احتمالا از یک لایه شیشه ساخته شده اند و از نظر انرژی کارآمد نیستند. پنجره های جایگزین جدیدتر برای کمک به جلوگیری از انتقال هوا به داخل و خارج از خانه شما طراحی شده اند.

امروزه در اکثر پنجره ها از چیزی به نام شیشه Low E استفاده می کنند. این نوع شیشه به حفظ دمای منزل شما در طول سال کمک می کند. همچنین احتمال کمرنگ شدن رنگ آن کمتر است.

2. هنگامی که پنجره باز نمی شود

اگر پنجره‌هایتان باز نمی‌شوند وقت پنجره‌های جدید است.

ممکن است گرد و غبار جمع شده، فنرهای محکم یا مشکلی در سیستم غلتکی وجود داشته باشد. اگر پنجره های قدیمی شما از آلومینیوم ساخته شده باشند، با تغییر دما ممکن است متورم شوند و به همین دلیل باز نشوند.

اگر پنجره های قدیمی شما از چوب ساخته شده اند، قاب رنگ شده می تواند از باز شدن پنجره در طول زمان جلوگیری کند.

پنجره هایی که باز نمی شود یک مشکل واقعی به شمار می آیند چون عملا بی فایده هستند. هیچ چیز مانند خوابیدن با پنجره باز در یک شب پاییزی خارق العاده نیست. باز کردن پنجره ها در طول فصول می تواند هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش دهد.

به غیر از این مورد، بحث ایمنی مطرح می شود. داشتن پنجره هایی که باز نمی شوند یک خطر ایمنی قابل توجه است. اگر آتش سوزی رخ دهد، پنجره های شما ممکن است تنها خروجی شما باشند.

3. وقتی هوا گرم است

پنجره ها فقط برای نمای ساختمان نیستند؛ آنها همچنین به تهویه خانه شما کمک می کنند.

پنجره های قدیمی عایق کارآمدی ندارند. عایق مناسب از نفوذ گرما هنگام تابش خورشید به پنجره ها جلوگیری می کند. پنجره های مناسب می توانند قبض انرژی شما را تا 12 درصد کاهش دهند.

این موضوع همچنین فشار وارده بر سیستم تهویه شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که نسبت به زمانی که از پنجره‌های قدیمی‌ استفاده می کردید، کمتر کار کند.

4. وقتی صدا نفوذ می کند

آیا می دانستید که پنجره ها ویژگی کنترل صدا دارند؟ پنجره‌های قدیمی‌تر این ویژگی را ندارند. اگر صداهای بیرون شما را آزار می دهد، باید به فکر تعویض پنجره های خود باشید.

انتخاب پنجره ای که می تواند عایق مناسبی برای میزان آلودگی صوتی در نزدیکی خانه باشد، می تواند استرس را کاهش دهد و راحتی شما را بهبود بخشد.

5. هنگامی که پنجره ها آسیب دیده اند

پنجره هایی که به وضوح آسیب دیده اند باید هرچه زودتر تعویض شوند. عواقب عدم تعویض پنجره های آسیب دیده و شکسته همیشه آشکار نیست اما چگونه می توان تشخیص داد که پنجره آسیب دیده است؟

قاب پنجره یا شیشه ممکن است آسیب دیده باشند. فریم ممکن است فرسوده یا تراشه دار شده باشد. اگر قاب آسیب دیده باشد ممکن است لکه های آب رو یا اطراف پنجره شما وجود داشته باشند. همچنین قاب می تواند شکسته یا تاب برداشته باشد.

شیشه پنجره نیز می تواند شکسته باشد. اگر شیشه پنجره شما دچار آسیب شده است، آب می تواند به داخل نفوذ کند به همین دلیل بهتر است در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

اگر شیشه شکسته باشد، پنجره حتما باید تعویض شود. شیشه های شکسته عایق گرمایش، سرمایش و کنترل صدا را کاهش می دهند و بر خانه شما تأثیر منفی می گذارند.

مهمتر از آن، پنجره های شکسته می توانند تاثیرات منفی دیگری مانند کپک و آفات، بر خانه شما بگذارند. به علاوه، می توانند خانه شما را به هدفی برای سارقان تبدیل کند. اگر یک دزد پنجره شکسته شما را ببیند، یعنی بخشی از کار او قبلاً انجام شده است و دیگر نیاز به پیدا کردن راه ورود ندارد.

اگر پنجره‌های شما شکسته است، هرچه سریع تر آن ها را تعویض نمایید.

6. هنگامی که جریان هوا را احساس می کنید

پنجره ها محل اصلی برای خروج گرما یا هوای خنک از خانه شما هستند.

شما در حال حاضر به اندازه کافی برای گرمایش و سرمایش خانه خود هزینه می کنید، بنابراین با انتقال حرارت از طریق پنجره ها پول خود را هدر ندهید. به طور متوسط ​​10 تا 20 درصد گرمای خانه شما از پنجره ها خارج می شوند. مطمئنا می توانید تصور کنید این درصد با پنجره های قدیمی یا شکسته چقدر می شود.

خروج هوا از خانه یکی از دلایلی است که باعث می شود سیستم تهویه شما سخت تر کار کند تا خانه شما را در دمای تنظیم شده نگه دارد. این افزایش در حجم کاری نیاز به برق را افزایش می دهد و همچنین می تواند عمر سیستم تهویه تان را هم کاهش دهد.

علاوه بر احساس جریان هوا، بخار و رطوبت داخل پنجره می تواند نشان دهنده این باشد که پنجره شما نیاز به تعویض دارد. بخار گرفتن پنجره در فضای داخلی خانه شما معمولاً به این معنی است که از پنجره هوا نفوذ می کند و خانه شما مرطوب است.

به خاطر داشته باشید که وجود بخار در خارج از پنجره شما دلیلی برای نگرانی ندارد. فقط به این معنی است که بیرون گرم تر و مرطوب تر از داخل است.

اگر هنگام ایستادن در نزدیکی پنجره‌ها جریانی از هوا را احساس می‌کنید، پنجره سرد است یا در سمت داخلی دچار بخار گرفتگی می‌شود، باید آنها را تعویض کنید. پنجره‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بازدهی انرژی بالایی داشته باشند و اجازه نفوذ هوا به داخل را ندهند.

7. هنگامی که در حال بازسازی هستید

تعویض پنجره ها کاری نیست که فقط زمانی که آنها مشکلی دارند، انجام دهید.

تعویض پنجره ها یک کار معمول برای بهبود ظاهر خانه است. اگر در حال بازسازی هستید، انتخاب پنجره های جدید می تواند ظاهر خانه شما را تغییر دهد و آن را بهبود ببخشد.

تعویض همه پنجره ها به طور همزمان بهترین تصمیم است، حتی اگر در حال بازسازی نباشید. اگرچه در حال حاضر ممکن است تنها تعداد کمی از پنجره های شما مشکلاتی داشته باشند، بقیه پنجره ها نیز ممکن است بزودی دچار همان مشکلات شوند.

اگر همه پنجره های شما قبلا در یک زمان نصب شده باشند، پنجره هایی که الان علائمی نشان نمی دهند و مشکلی ندارند به زودی در شرایط پنجره هایی که قصد تعویض آنها را دارید، قرار می گیرند.

حتی اگر خانه‌ای با دیزاین تاریخی دارید و می‌خواهید پنجره‌ها را مطابق با آن دکوراسیون نگه دارید، می‌توانید پنجره هایتان را با پنجره upvc لمینیت طرح چوب تعویض کنید که در کنار مزایای بسیار، ظاهر دلخواهتان را نیز به شما می‌دهند.

پنجره ها از داخل و خارج از خانه قابل مشاهده اند به همین دلیل برای زیبایی ساختمان ضروری هستند. تعویض پنجره نباید هزینه ای باشد که از آن می ترسید. خرید پنجره دوجداره جدید می تواند فرصتی برای تغییر یا بهبود نما و ظاهر خانه شما باشد.

8. زمانی که قصد دارید عملکرد پنجره را تغییر دهید

تعویض پنجره قدیمی هنگام بازسازی خانه، فقط جنبه زیبایی ندارد.

بلکه زمان مناسبی برای بهبود عملکرد پنجره های خانه شما نیز است. پنجره ها فقط برای زیبایی نیستند. پنجره ها نور طبیعی را فراهم می کنند و جریان هوا را بهبود می بخشد.

یا ممکن است شما برای دسترسی بهتر به بالکن یا سایر فضای بیرون از خانه خود، بخواهید یک پنجره موجود را با یک در شیشه ای جایگزین کنید. یا اگر یک پنجره ثابت در قسمتی از خانه دارید که می‌خواهید تهویه از طریق این پنجره صورت بگیرد، آن را با یک پنجره بازشو جایگزین کنید.

بنابراین می توان گفت تعویض پنجره ها در حین بازسازی می تواند راحتی شما را افزایش دهد.

علاوه بر این، در صورت حضور کودکان یا حیوانات خانگی کوچک در خانه، تغییر عملکرد پنجره ها می تواند به ایمنی خانه شما کمک کند.

با وجود بسیاری از گزینه های جدید، می توانید مطمئن باشید که پنجره ای با عملکرد مورد نیاز شما وجود دارد.

9. زمانی که نگهداری از آنها سخت می شود

پنجره ها حداقل سالی یکبار باید تمیز شوند.

تمیز کردن پنجره های قدیمی بسیار سخت تر از پنجره دوجداره جدید است. این مورد معمولاً به این دلیل است که آنها به راحتی از روی فریم بلند نمی شوند. پنجره های جدیدتر طوری طراحی شده اند تا راحت تر تمیز شوند.

نگهداری صحیح از پنجره دو جداره باعث بهبود ظاهر و افزایش عمر آنها می شود.

10. هنگامی که خانه خود را می فروشید

با تعویض پنجره های خود، هنگام فروش خانه، سرمایه قابل توجهی به شما بازگشت داده می شود.

خریداران عاشق دیدن پنجره های دو جداره جدید در خانه هستند. پنجره‌ های جدید جذابیت خانه تان را افزایش می‌دهند و مزایای پنجره‌ های مدرن مانند کاهش صدای و جلوگیری از انتقال حرارت را به خانه شما اضافه می کنند.

به علاوه، اگر سعی کنید خانه خود را با پنجره‌های شکسته یا آسیب دیده بفروشید، به احتمال زیاد باید هزینه تعویض آن‌ها را کم کنید.

اگر می‌دانید پنجره هایتان آسیب دیده یا به درستی کار نمی کنند بهتر است برای جلب اعتماد خریداران، آنها را زودتر از موعد جایگزین کنید. اگر چنین مشکلاتی را برطرف نکنید، ممکن است خریدار فکر کند چه چیز های دیگری مشکل دارند.

تعویض پنجره قدیمی با پنجره جدید ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

سوالات متداول

  1. چگونه بفهیم زمان تعویض پنجره ها رسیده است؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید متوجه شوید که آیا باید پنجره هایتان را تعویض کنید یا خیر. برخی از ساده‌ترین راه‌ها، بررسی برای ترک‌ها روی فریم پنجره، تغییرات در قبض های انرژی و توجه به زمانی است که پنجره ها سخت باز و بسته می شوند، هستند.

  1. هر چند وقت یکبار باید پنجره ها را تعویض کرد؟

طول عمر معمول پنجره ها 15 تا 20 سال است. بسته به اینکه پنجره چگونه نصب شده، مراقبت و نگهداری از پنجره و سایر عوامل، این بازه زمانی می تواند کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

  1. آیا باید پنجره های 20 ساله را تعویض کنم؟

بله! نه تنها پنجره های 20 ساله به پایان عمر مورد انتظار خود رسیده اند، بلکه اکنون پنجره upvc بهتر با مزایای بیشتری نسبت به زمانی که این پنجره ها نصب شده اند، وجود دارد. همچنین پنجره های دو جداره ای که کارایی انرژی بیشتری دارند به محض اینکه جایگزین پنجره های قدیمی شوند، می توانند باعث صرفه جویی در هزینه ها شوند!

در این مطلب درباره 10 نشانه ای که به شما اطلاع می دهند زمان تعویض پنجره هایتان با پنجره upvc جدید رسیده، صحبت کردیم. اگر هر یک از این علایم را در پنجره های خود مشاهده می کنید، به شما توصیه می کنیم هرچه سریع تر اقدام به تعویض پنجره هایتان کنید.

اگر قصد تعویض پنجره های قدیمی خود را دارید، ایده خوبی است که پنجره های جدید خود را از یک تولیدکننده باتجربه تهیه کنید تا از ماندگاری طولانی آنها مطمئن باشید.

گروه صنعتی دراج تولید کننده انواع در و پنجره آلومینیوم و پنجره دوجداره در کرج، پنجره upvc، تک جداره و انواع توری های ثابت و متحرک است. برای خرید و نصب و اطلاع از قیمت پنجره دوجداره با ما تماس بگیرید. اطلاعات تماس ما را می توانید در سایت گروه صنعتی دراج بیابید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 4 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها