تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 دسامبر 2021 - 18:00
کد خبر : 174320

پوشش واکسیناسیون اسدآباد از میانگین کشوری بالاتر است

پوشش واکسیناسیون اسدآباد از میانگین کشوری بالاتر است

ایسنا/همدان فرماندار اسدآباد گفت:شهرستان اسدآباد با پوشش ۸۹درصدی در دز اول و پوشش ۷۶درصدی در دز دوم از میانگین کشوری بالاتر است. به گزارش ایسنا، سعید کتابی در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونای شهرستان با تاکید بر اطلاع رسانی‌های هرچه بیشتر در رابطه با دریافت واکسیناسیون دز سوم کرونا افزود: خوشبختانه شهرستان اسدآباد هیچ محدودیت و کمبودی در

پوشش واکسیناسیون اسدآباد از میانگین کشوری بالاتر است

ایسنا/همدان فرماندار اسدآباد گفت:شهرستان اسدآباد با پوشش ۸۹درصدی در دز اول و پوشش ۷۶درصدی در دز دوم از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش ایسنا، سعید کتابی در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونای شهرستان با تاکید بر اطلاع رسانی‌های هرچه بیشتر در رابطه با دریافت واکسیناسیون دز سوم کرونا افزود: خوشبختانه شهرستان اسدآباد هیچ محدودیت و کمبودی در واکسیناسیون افراد واجد شرایط جامعه هدف خود ندارد.

وی با اشاره به وضعیت آبی کرونایی شهرستان اسدآباد بر تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و انجام واکسیناسیون تاکید کرد و یاد آور شد: بهداشت و سلامت مدارس از جمله مواردی است که دارای اهمیت بوده و باید نسبت به مراقبت ویژه تر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانش آموزان زیر ۱۲سال  مقطع ابتدایی مدارس توجه دو چندانی شود.

توجه ویژه به الزامات طرح مدیریت هوشمند در رابطه با خدمات دهندگان و خدمات گیرندگان در سطح ادارات و بخش‌های خصوصی و دولتی شهرستان ،توجه ویژه به مراکز تجمعی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مدارس و تالارهای پذیرایی و بانک‌ها، ترغیب افراد واکسن نزده به دریافت واکسن، اطلاع رسانی جامعه هدف شهرستان به دریافت دز سوم، تشدید بازرسی و نظارت اصناف از واحدهای صنفی از دیگر مواردی بود که فرماندار اسدآباد تاکید کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا به دلیل بیماری کرونا  از دورهمی‌های غیر ضروری پرهیز شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز با اشاره به اینکه خوشبختانه از پنجم آذر ماه تاکنون  شهرستان اسدآباد فوتی کرونایی نداشته است اظهار کرد: در حال حاضر پوشش واکسیناسیون شهرستان اسدآباد از مرز ۸۵درصد فراتر رفته و این شهرستان از نظر پوشش واکسیناسیون در رنگ‌بندی سبز پررنگ قرار دارد.

ایرج صالحی از چهار بیمار بستری در بخش کرونایی بیمارستان اسدآباد خبر داد و یاد آور شد: از افرادی که هنوز برای واکسن خود اقدام نکرده‌اند درخواست داریم برای دریافت واکسن خود با توجه به مشاهده شدن شیوع بیماری اُمیکرون در کشورهای همسایه اقدام کنند چرا که به هر حال اُمیکرون وارد کشور ایران نیز خواهد شد و هنوز ما از رفتار این بیماری اطلاعی نداریم و آمادگی در برابر سویه جدید کرونا با  در اولویت  قرار دادن اقدام برای واکسیناسیون و تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی،ماسک و فاصله گذاری اجتماعی ضرورت خواهد داشت.

وی  با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد نیز به تبع کشور تا حدودی از دز سوم واکسن استقبال نمی‌شود، خاطر نشان کرد: از افراد بالای ۴۰سال و افراد  دارای بیماری زمینه‌ای درخواست داریم نسبت به دریافت واکسن دز سوم خود  نیز به منظور محافظت در برابر سویه جدید کرونا اقدام کنند.

معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم با بیان اینکه استان همدان جزو سه استان برتر کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی ،ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی است، افزود: تاکنون ۱۴۴ هزار ۳۰۴ دز واکسن در شهرستان اسدآباد تزریق شده که از این میزان ۷۷هزار ۴۵۸ دز به نوبت اول و ۶۳هزار و ۱۵۲ دز به نوبت دوم اختصاص داشته است.
الهام عظیمی با اشاره به اینکه هنوز ۲۵ درصد جمعیت  شهری واجد شرایط جامعه هدف شهرستان نسبت به دریافت  واکسن خود اقدام نکرده اند ادامه داد: در حال حاضر پوشش شهری  دز اول واکسن در اسدآباد ۷۴درصد و پوشش روستایی ۹۷درصد است.

وی تعداد رپید تست‌های انجام شده از ابتدای آذرماه تاکنون در این شهرستان را ۱۴۴۲ مورد تعداد تست پی سی آر را ۳۵۶مورد برشمرد و یاد آور شد: با همکاری بخشداری‌ها خوشبختانه میزان درصد واکسیناسیون شهرهای پالیز و آجین و روستای وندر آباد افزایش داشته است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها