تاریخ انتشار : شنبه 30 اکتبر 2021 - 23:29
کد خبر : 34485

۳۶ سال خانه به دوشی انجمن سینمای جوانان استان اردبیل

۳۶ سال خانه به دوشی انجمن سینمای جوانان استان اردبیل

ایسنا/اردبیل مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل گفت: آیا در شان مرکزی با این سابقه، تلاش، فعالیت و افتخارآفرینی با تعداد حداقل کارکنان و کلی جوان مستعد و علاقمند و کم‌توقع است که بعد از ۳۶ سال افتخار آفرینی همچنان خانه به دوش باشد؟ میردولت موسوی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه انجمن سینمای جوانان

۳۶ سال خانه به دوشی انجمن سینمای جوانان استان اردبیل

ایسنا/اردبیل مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل گفت: آیا در شان مرکزی با این سابقه، تلاش، فعالیت و افتخارآفرینی با تعداد حداقل کارکنان و کلی جوان مستعد و علاقمند و کم‌توقع است که بعد از ۳۶ سال افتخار آفرینی همچنان خانه به دوش باشد؟

میردولت موسوی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر اردبیل  در سال ۱۳۶۴  تاسیس و متولی برگزاری مهمترین رویدادهای سینمایی در این شهرستان و استان بوده  و  با توجه به نوع فعالیتش برنامه‌های متنوع و مرتبط با سینما را طی این سالیان طولانی برنامه‌ریزی و اجرا نموده است، گفت: در همین راستا در کنار برگزاری حدود ۱۳۰ دوره فیلمسازی و تک‌درس با حضور نزدیک به دو هزار نفر هنرجو، چندین عنوان جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس منطقه‌ای و استانی، اردوی عکاسی، هشت دوره هفته فیلم و عکس، ده‌ها نشست و کارگاه تخصصی، نمایشگاه عکس با موضوعات متنوع در مرکز استان و شهرستان‌ها، ده‌ها پاتوق فیلم، جلسه رونمایی و نمایش فیلم، کارگاه‌های رایگان فیلمنامه‌نویسی، عکاسی، نورپردازی و داستان‌نویسی را در فعالیت‌های خود به ثبت رسانده است.

وی افزود: همچنین از مجموع نزدیک به ۷۰۰  فیلم تولیدی این دفتر حدود ۲۸۰ فیلم از ۱۳۰ فیلمساز، موفق به حضور در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی و کسب جوایز متعددی شده‌اند که می‌توان به  بیش از ۵۰  جایزه بین‌المللی، نزدیک به ۱۷۰حضور بین‌المللی، ۱۳۵ جایزه ملی، ۴۰۰ حضور ملی، ۴۰ جایزه منطقه‌ای و بیش از ۱۰۰ جایزه استانی اشاره کرد.

موسوی ادامه داد: در زمینه فیلمنامه بیش از ۱۳۰ فیلمنامه از حدود ۸۰ فیلمنامه‌نویس با حضور در بیش از ۲۰۰ جشنواره ملی و بین‌المللی موفق به کسب نزدیک به ۱۰۰ جایزه شده‌اند و عکاسان فعال این دفتر نیز با حضور در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی افتخارات زیادی را نصیب استان اردبیل کرده‌اند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با بیان اینکه این انجمن همچنین در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله برگزاری استانی جشنواره فجر، جشنواره‌های موضوعی عکس و فیلم برگزار شده توسط ادارات و نهادها، با سازمان‌های مربوطه همکاری می‌نماید، خاطرنشان کرد: این دفتر در طول ۳۶ سال فعالیت خود ۱۳ بار عنوان دفتر برتر و تهیه‌کنندگی برتر جشنواره‌ها را به خود اختصاص داده است که از این لحاظ در بین دفاتر شصت گانه انجمن سینمای جوانان ایران، در رتبه نخست قرار دارد.

وی ضمن اشاره به موفقیت‌ها و افتخارات ۳۶ ساله انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با پشتیبانی ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران و حمایت معنوی و تجهیزاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و بیش از همه همت خود فیلمسازان، از آغاز به کار شورای حرفه‌ای تولید در انجمن خبر داد و افزود: از سال ۱۳۹۸ پورتال تولید انجمن سینمای جوانان ایران  به صورت رسمی فعال شده و فیلمسازان انجمن و همچنین فیلمسازان مستقل می‌توانند در هر منطقه از ایران، فیلمنامه‌های خود را به ثبت رسانده و درخواست حمایت تولید نمایند.

موسوی ادامه داد: فیلمنامه‌های ثبت‌شده هر منطقه توسط شورای عالی تولید دفاتر انجمن سینمای جوانان همان منطقه بررسی شده و در صورت تصویب، قرارداد تولید فیلم با کارگردان مربوطه منعقد می‌شود و فیلمسازان می‌توانند بدون مراجعه به پایتخت و رفت و آمدهای متعدد به دفاتر، آثار خود را تولید نمایند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل تصریح کرد: در همین راستان در سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۹ قرارداد تولید و در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۲ قرارداد تولید با فیلمسازان استان اردبیل منعقد شده که نسبت به سال‌های گذشته رشد ۹۰ درصدی داشته است.

وی در خصوص تقسیم‌بندی انواع تولید گفت: تولیدات انجمن به سه بخش فیلم اول، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای تقسیم می‌شوند و هر کدام دارای یک مبلغ کف و سقف می‌باشند که تمام مبالغ، شرایط، اهداف و موضوعات به صورت شفاف در قالب آئین‌نامه تولید در پورتال انجمن سینمای جوانان ایران در سایت این انجمن به آدرس WWW.IYCS.IR موجود است.

موسوی در خصوص آموزش در این دفتر ضمن ابزار تاسف از اینکه شرایط و محدودیت‌های کرونایی آسیب جدی به سیستم آموزشی کشور و جهان زده، به تمهیدات انجمن سینمای جوانان برای جلوگیری از این آسیب‌ها اشاره کرد و افزود: از جمله این تمهیدات برگزاری کارگاه‌های آنلاین و رایگان فیلمنامه‌نویسی به صورت سراسری در شبکه‌های اجتماعی با حضور اساتید برجسته کشوری در دو گروه  ۲۵۰ نفری و یک کانال محتوایی توسط دفتر اردبیل، پخش زنده تخصصی بر خط ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به صورت رایگان برای علاقمندان سینما در کل کشور و حتی فراتراز آن با حضور اساتید ملی و  بین‌المللی در زمینه تمام مشاغل سینمایی و بازنگری و به روزرسانی دوره فیلمسازی با شرایط کرونایی می‌باشد.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با اشاره به اهمیت مشاغل سینمایی و نیاز بدنه سینما و تلویزیون به افراد متخصص در تمام رشته‌های سینمایی، از برگزاری دوره منشی صحنه برای اولین بار در انجمن سینمای جوانان ایران در دفتر اردبیل در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: به زودی علاوه بر دوره‌های جاری فیلمسازی، فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری، عکاسی و تدوین، دوره‌های برنامه‌ریزی و مدیریت تولید، عکاسی دیجیتال و فتوشاپ، عکاسی پرتره، صدا در سینما، دوره‌های تکمیلی فیلمنامه‌نویسی، فیلمبرداری و تدوین را نیز در برنامه آموزشی خواهیم داشت.

موسوی از برگزاری آنلاین رشته‌های فیلمنامه‌نویسی(فیلمنامه کوتاه) و فیلمنامه‌نویسی تکمیلی(فیلمنامه سینمایی و سریال) در دفتر اردبیل خبر داد و افزود: علاوه بر علاقمندان شهر و استان اردبیل، علاقمندان این رشته از سراسر کشور و حتی ایرانیان مقیم کشورهای دیگر می‌توانند در این دوره‌ها شرکت نموده و بعد از فارغ‌التحصیلی مدرک آموزشی معتبر از انجمن سینمای جوانان ایران دریافت نمایند.

وی ادامه داد: این انجمن در حال ثبتنام برای رشته‌های فیلمسازی، فیلمبرداری، عکاسی و فیلمبرداری تکمیلی می‌باشد که با مساعد شدن شرایط کرونایی برای برگزاری کلاس‌های حضوری، با حداقل تعداد هنرجو و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌ها را شروع خواهد نمود.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل در خصوص دفاتر و نمایندگی‌های این انجمن در استان گفت: در حال حاضر در سطح استان دفتر مشگین‌شهر و نمایندگی پارس‌آباد فعال می‌باشند و با توجه به وجود استعدادهای بالقوه زیادی در شهرستان خلخال در صدد اخذ نمایندگی برای این شهرستان نیز هستیم.

موسوی افزود: در سال ۱۳۹۷ جشنواره منطقه‌ای فیلم، فیلمنامه و عکس سینمای جوان در مشگین شهر برگزار شد و امسال نیز در تیرماه نمایندگی پارس‌آباد جشنواره استانی مغان را برگزار خواهد نمود که علاقمندان می‌توانند آثار خود را طبق فراخوان اعلام شده در فضای مجازی و سایت‌های خبری به این نمایندگی ارسال نمایند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل ضمن قدردانی از حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، شهرداری، شورای اسلامی شهر اردبیل و سازمان فرهنگی هنری شهرداری اردبیل گفت: بعد از برگزاری جشنواره استانی شورابیل در سال ۱۳۹۸، طبق توافق و قول شهردار اردبیل، برای برگزاری جشنواره ملی شورابیل در حال برنامه‌ریزی هستیم و برای این کار که در معرفی استان اردبیل به عنوان قطب گردشکری بسیار موثر خواهد بود، نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولین فرهنگی، استاندار و نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی در پایان گفت: مطالبه‌گری مسئولین و مدیران انجمن سینمای جوانان اردبیل در خصوص صاحب خانه‌شدن از ۳۶ سال پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد. در این خصوص ما دیگر حرفی نداریم ولی قضاوت با شماست که آیا در شان مرکزی با این سابقه، تلاش، فعالیت و افتخارآفرینی با تعداد حداقل کارکنان و کلی جوان مستعد و علاقمند و کم‌توقع است که بعد از ۳۶ سال افتخار آفرینی همچنان خانه به دوش باشد؟

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها